A Halloween véget ér

Will Patton
David Gordon Green
Kyle Richards
Jamie Lee Curtis

Négy évvel a Gyilkos Halloween eseményei után Laurie most az unokájával, Allysonnal él, és épp befejezni készül a memoárját. Michael Myers mostanában nem volt a környéken. Miután évtizedekig hagyta, hogy Michael árnyéka ott lebegjen az élete fölött, Laurie végre úgy döntött, hogy elengedi a… Több

Forgatókönyvíró: John Carpenter, Debra Hill
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2022.10.13. | Telekom TVGO (2023.02.13.) | SkyShowtime (2023.06.10.)
Forgalmazó: UIP-Duna Film
Több

2023.11.04 Török389133

Meglepően jó volt ez a rész, bár az első fél óra még unalmas, de utána kifejezetten érdekes lesz a történet (amit nem gondoltam volna az előző rész után), és nagyon hangulatos a film, nagyrészt a fantasztikus zenének köszönhetően.

2022.10.16 Anti007

a nap véleménye

Megosztó befejezés...

Kevés olyan horror film van,amit szinte minden korosztály ismer. Amiknek fő gonoszait mindenki ismeri. Akik gyerek/kamaszként rémálmainkban kísértettek,akiknek filmjei után ijeszgettük egymást,akiknek maszkja vagy eszköze felejthetetlen. Jason,Freddy... Teljes kritika

2022.10.12 Lóri Ádámcsik

Végre egy jó Halloween!

Nem csak a vér fröcsög a vásznon, hanem van némi mondanivaló és történet is. Nincs túltolva, pont megfelelő játékidőt használtak, és a szereplők is jól hozták a figurát. Jó esti mozi, ajánlom!

2022.10.16 stevepisti

Sokan panaszkodnak miatta, hogy Michael Myers keveset szerepel a filmben, lehet, hogy fizikálisan nem látjuk őt, de végig jelen van a mítosza. Beszélnek róla, félve emlegetik őt, erre építkezik a film nagy része, én nem bántam, hogy ezt a megoldást v... Több

2022.10.15 HE7EDIK

Myers megcsúfolàsa

A történet olyan szinten gagyi, hogy egy Keresztanyu epizód is simán kenterbe veri. Myers a szociopata gyilkos mintapéldánya, nem kérdez, csak a legbrutálisabb módokon legyilkolja, aki épp eléje kerül. Ezzel szemben itt van egy lúzer hülyegyerek, akinek belenéz a szemébe és elengedi. Ha ez nem lenne elég, még tanítja is, sőt, a maszkját is hagyja levenni, hogy helyette gyilkoljon. Persze aki agy nélkül néz filmeket, azt az ilyen részletkérdések nem is zavarják, de az egész olyan, mint ha egy Horrorra akadva epizódot néznénk. Arról nem is beszélve, hogy a film háromnegyede elmegy üresjáratokkal. Aki kedveli a Halloween filmeket, messze kerülje el, mert óriásit fog csalódni.

A film összbevétele 63 216 946 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 102 583 465 forintot termelt. A hazai mozik összesen 54 746 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Arra a kérdésre, hogy ez a film lesz-e a sorozat utolsó filmje, Jason Blum megerősítette, hogy további produkciók érkezhetnek, mivel Malek Akkad úgy döntött, hogy folytatni szeretné a szériát.Szerző: csd

Jamie Lee Curtis elmondta, hogy ez lesz az utolsó alkalom, amikor Laurie Strode-ot alakítja.Szerző: csd

David Gordon Green rendező a Gyilkos Halloween promója kapcsán adott interjúban megerősítette, hogy A Halloween véget ér esetében a két film között négy évnyi időeltolódás lesz.Szerző: csd

A film a kultikus franchise utolsó felvonása.Szerző: csd

(2023. 06. 21.)
Szörnyszülés
David Gordon Green visszatér 2018-as Halloweenjének személyesebb hangvételéhez, és egyúttal Mike Myers mítoszának újszerű aspektusát tárja fel. Bár igyekezete biztató, a végeredmény hagy maga után némi kívánnivalót. Több

(2023. 04. 23.)
A Halloween véget ér egy meglehetősen identitászavaros film. Mert bár a címe alapján a franchise lezárása lenne a fő célja, közben megpróbálja új irányba is vinni azt. Noha ez utóbbiban lenne is potenciál, sajnos a két cél végül kioltja egymást. Több

(2022. 10. 28.)
Nem állítom, hogy alapötlet szinten nincs benne használható elképzelés, de összességében roppant keserédes a végeredmény. Az mindenképpen becsülendő, hogy az alkotók igyekeztek új irányba elindulni, de erősen kérdéses, hogy miért pont a lezárásnál tették ezt. Nyomokban tartalmaz élvezhető pillanatokat, de nehezen tudom titkolni a csalódottságomat, ... Több

(2022. 10. 29.)
Nyomokban slashert tartalmaz
Utolsó felvonásához érkezett a 2018-ban indult, a korábbi folytatásokat hatályon kívül helyező horrortrilógia. Sajnálatos fejlemény, hogy az ígéretes kezdetet óriási nívóromlás követte, mely épp a mindenre pontot tevő zárlatban hág tetőfokára. Több

Értékelés: 2.5/10
(2023. 05. 11.)
Az ígéretesen induló új trilógiát a lezáró résszel sikerült annyira elbarmolni, hogy ha valaha új rész készülne a Halloween-sorozathoz, jó eséllyel ezeket az epizódokat is kukázzák majd. Több