Halloween II (1981)

Halloween II

Halloween II

Kóborló   2020. 11. 01.

legújabb vélemény a nap véleménye

Folytatódik a rémület éjszakája

Bizonyára közhelyes dolog, de halloween éjszakáján egy igazi horrorrajongó nagy örömmel néz olyan horrorfilmet, aminek ez a központi témája. Van-e ismertebb film ebben a témában, mint John Carpenter 1978-ban bemutatott örökzöld horrorklasszikusa, a H... teljes kritika»

Sabnock Sanatory   2020. 08. 01.

Kőkemény horror. Michael nem kímél senkit és semmit. Sötét, félelmetes képsorok, plusz a zene, ami hihetetlen jó itt is. Kultfilm a javából, és Jamie Lee Curtis ebben a részben is zseniálisan játszik. Az izgalom végig megvan, szinte nem lazul egy pillanatra sem.

rissa   2017. 11. 07.

Igazából szerintem már az előző rész is zseniális volt, a kórházas atmoszférával egyesítve pedig ezúttal csak még ütősebb lett az egész. Nagyon szeretem ezt a filmet, mert valahogy nem annyira valósághű ugyan, mégis rémisztő tud lenni.

Márton   2018. 10. 11.

Erős folytatás a Halloween II

Kimondottan egy jó folytatásnak tartom eme filmet és itt szeretnék egy egyéni véleményt is megjegyezni ezzel kapcsolatban (nem csak jelen horrorfilmünknél a Halloween-nel), hanem szinte minden olyan horrorfilmmel, ami legalább négy vagy több folytatá... teljes kritika»

Lance Guest
Donald Pleasence
Donald Pleasence
Lance Guest
Dick Warlock
Jamie Lee Curtis

A forgatásokat 1981. április közepén kezdték el, és 1981. május végén fejezték be.

(Kóborló )

A film, amit a szereplők a tévében néznek, George A. Romero (1940–2017) 1968-as, Az élőhalottak éjszakája című filmje volt.

(Kóborló )

A film történetét sok helyen támadták amiatt, hogy egy kórház nem lehet annyira kihalt, mint ahogy a filmben ezt bemutatják. Végül maga a forgatókönyvíró, John Carpenter mesélt arról, hogy azért volt ilyen kórház, mert egy este egy vidéki kórházba kellett mennie, és meglepődött, mennyire kihalt éjjel az intézmény. Tehát saját tapasztalatai alapján írta bele a forgatókönyvbe.

(Kóborló )

Ebben a részben a gyilkos maszk mögött Dick Warlock volt, aki annyira élvezte az ezzel járó hírnevet, hogy sok helyen Michael Myers H2 néven adott autogramot a rajongóknak.

(Kóborló )

Az első Halloween filmben a gyilkos maszkja mögött Nick Castle volt, a folytatásnál viszont nem tudta vállalni ezt a szerepet, mert épp a rendezői bemutatkozására készült.

(Kóborló )

A filmet rendező Rick Rosenthalnak ez volt az első egész estés filmje.

(Kóborló )

Megjelenésekor a filmet Izlandon és Norvégiában nem mutathatták be a benne látható meztelenkedés és erőszakábrázolás miatt.

(Kóborló )

John Carpenternek felajánlották a lehetőséget, hogy rendezze ő a filmet, de mivel visszautasította, Tommy Lee Wallace neve is felmerült rendezőként.

(Kóborló )

A film forgatása során ötlet szinten felmerült az is, hogy egyes jeleneteket akár 3D-ben is elkészíthetnének. Ezt végül elvetették, mert túl drága lett volna a 3D-s jelenetek kivitelezése.

(Kóborló )

John Carpenter eredetileg semmilyen formában nem kívánt részt venni a film forgatásán. Végül a barátai győzték meg arról, hogy készítse el a forgatókönyvet. Mivel ebbe beleegyezett, és tetszett neki a kész forgatókönyv, végül a produceri munkálatokat is elvállalta.