Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Vélemények: Sikoly (1996)

elekm90   2021. 01. 21.

Wes Craven ötletes műfajmixet hozott létre, ötvözte a slasher horrort, a slasher paródiát és a tinifilmet. A későbbi részekben már egyre agyamentebb lett a forgatókönyv, de itt még egész jó az egyensúly az elemek között. Semmiképp sem szabad komolyan venni, úgy sokkal élvezhetőbb.

indingo   2017. 04. 11.

Régebben biztos nagyobbat ütött, de ma már annyi féle filmet lát az ember, hogy már magasabbak az igények. Nem volt rossz, bár valami csavar azért kellett volna bele.

GedyPapa   2017. 03. 11.

Bírtam, nem volt az a "ma bevett" irgalmatlanul véres film, hanem sokkal inkább a borzongatásra és a fordulatokra ment rá. A karakterek is nagyon a helyükön vannak és egy franchise indult el ettől a filmtől, ami a Sikoly álarcokat illeti.

Deku   2017. 07. 18.

Akkoriban mikor megnéztem nagyon erősen hatott rám, hisz ez nem a brutalitásról szólt elsősorban. Inkább egy fajta belső félelmet hozott ki az emberből és végig pörgette az ember szívét.

dailyfilmsan   2018. 05. 26.

Jó kis horror nem túl ijesztő pont amennyire kell hogy az legyen. A kisvárosi gyilkosságok kliséjén keresztül a film felsorakoztat pár horror afrodiziákumot. Mégis a kedvencem az az iskolában lévő gondnok aki Fredie Kruger ruciban mos fel és még a n... több»

ZeroHero   2015. 05. 05.

Nekem nagyon tetszett még mai szemmel nézve is. Izgalmas, fordulatos... Amilyennek lennie kell. És nem voltak benne ilyen megmagyarázhatatlan pillanatok, hogy miért fut föl a szobába ha ott a sok szomszéd -.- nem átlagos horror az biztos 10/10

Yosihiro   2016. 05. 16.

Hihetelenül jól sikerült horror szerintem . Bár sok horrort láttam előtte de egy újfajta modern válozat indult ezzl el. Nagyopn szerettem szeretem azt hiszem egy klasszikus film ez is érdmes megnézni nagyon jó Csak ajánlani tudom Üdv Ysoi

Sabnock Sanatory   2018. 08. 20.

Na igen...az újdonság ereje...az első rész hihetetlen nagyot szólt...és jól is volt összerakva...nem bonyolult cselekmény, és a színészi játékok is felejthetők,de valahogy mégis összeállt, és megborzongtattak... .Tetszett, én már láttam sokkal rosszabb filmeket is a kategóriájában....

Szilonka   2017. 05. 20.

Meglepett, hogy régen tudtak olyan filmet csinálni, ahol 5 perc után nem lehet tudni, hogy ki a gyilkos. Fura volt befutott színészeket látni egy régi filmben.

TomÁcs   2018. 04. 14.

Igazi beteg amerikai horror. Jól kavarják benne a készítők a szálakat így mindig másra terelődik a gyanú. Nemcsak értelmetlen gyilkolászás van, hanem indokok is.

Norbert93   2018. 10. 21.

Micsoda kultikus tinihorror! Azóta számtalan koppintást, paródiát megélt már, gyakorlatilag a popkultúra része, bár filmes szempontból mégsem kiemelkedő darab. Nem folyik benne liter számra a vér, mellőzi a látványt, ámde mégis visszaadja azt a borzongást amit az ember egy ilyen filmtől várt.

VvV   2018. 11. 09.

Nem tudom, hogy a készítők gondolták volna hogy 20 év után is még emlékezni fognak az emberek a filmre. Ez annak köszönhető, hogy egy nagyon kerek történetet írtak.

Bazzzsi   2017. 11. 01.

Fura, hogy egy több részes filmnél nem az első rész a legjobb. A története itt még elég egyszerű, sok minden nem történik benne, de a gyilkos személye végig rejtve marad.

Lonka   2017. 07. 24.

Eléggé korszakalkotó film, egy stílust alkotott. Szerintem ma is megállja a helyét és mindent elmond, hogy máig sikoly maszkokkal van tele az üzletek farsangkor.

Márton   2019. 02. 01.

Ne bízz senkiben...

1996-ban egy bizonyos Wes Craven (1939-2015) filmrendező és egy bizonyos Kevin Williamson forgatókönyvíró úgy gondolták itt az ideje egy hogy leporolják, felélesszék a 80-as évek egyik nagy horrorműfaját, a tinihorrort! Persze voltak azért a 90-es év... teljes kritika»

Timcsi   2019. 02. 01.

Nagyon rendben van a film, bár mai szemmel a ruhák kicsit viccesek. A története lendületes és még egy kicsit meglepő is.

Greeta   2017. 12. 30.

Jár neki a négy csillag. A horror filmet alapját tette le ez az alkotás. Végig feszültség volt benne és nem lehetett kitalálni, hogy kis a tettes. Izgalmas moovie.

Syracuse   2015. 05. 14.

5 csillagot kap, mert műfajteremtő film, és mert izgalomban és fordulatokban nincs hiány. Nem az a klasszikus horror, amit pislogás nélkül néz végig az ember, de kétségtelen, hogy nem csak egyszer lehet megnézni.

belavagyok   2020. 10. 28.

Sose feledtem el, amikor először láttam ezt a filmet, hatalmas adrenalinbomba volt. Izgalmas és rejtélyekkel teli film.

petraszab   2019. 05. 13.

Skeet Ulrich az egyik kedvencem, úgyhogy a film nálam csak jó lehet. A történet rejtélyessége bejött, jók a karakterek is.

rainman   2020. 08. 18.

22 évvel a magyarországi bemutató után újráztam a filmből. Kamaszéveim nagy kedvence volt a film, sőt az egész sorozat, kíváncsi voltam mai szemmel, többszáz (ezer) filmmel a hátam mögött, felnőtt fejjel hogyan értékelem?! Nos, bár picit fakult az el... több»

Ildikó Bacskai   2020. 11. 03.

Meglepő, hogy amikor ezt a kommentet írom, ez a film mennyire elöl van a horrorfilmek listáján. Összességében ez nem egy rossz film, de nálam a tinihorror kategóriát (amire összeborulsz a moziban nagy félelmedben) meríti ki maximum. Se a karakterek, ... több»

Gyalog őrmester   2018. 01. 11.

Azt már most leszögezem, hogy mai szemmel nézve ez egy eléggé B horrornak tűnik, de régen óriási siker volt és én úgymond régi szemmel értékelem és ezért 5 csillag.

Eniq   2018. 08. 24.

Lehet, hogy túl későn néztem meg érdemesebb lett volna még tiniként megnézni a filmet, mert már egyáltalán nem féltem sőt volt, hogy nevettem rajta. A film maga jó lett volna meg a szereplők is csak valahogy mégse lett félelmetes.

HannaK   2020. 09. 25.

Az tetszik a filmben, hogy nincs túlbonyolítva vagy túlgondolva a története, de ettől még izgalmas és nem kiszámítható.

Timo93   2018. 09. 04.

Az egyik legjobb horror, imádom a slasher filmeket és ez a film az egyik úttörője a műfajnak. Végig feszült és izgalmas, kellően pszicho. Ez a film bizonyítja hogy kevés vér nélkül is lehet egy jó gyilkos horrort csinálni. A 90-es évek egyik legjobb ... több»

postaslaszlo8   2016. 06. 23.

Végig izgalmas, Sikoly pedig brutális. Mély nyomot hagyott bennem, teljesen más, mint a mai tinihorrorok, manapság nem képesek horrorfilmeket készíteni csak a sablont körítik.

cinderella   2016. 12. 31.

Inkább mondanám paródiának, mint valódi horrornak, inkább vicces, mint ijesztő. Helyenként vannak benne igencsak fájdalmas részek, ahol az ember a fejét fogja és valljuk be őszintén, a legtöbb szereplő meg is érdemli, hogy meghalljon benne. Ezektől eltekintve mégis nézhető.

somi   2015. 11. 22.

Moria99   2015. 08. 21.

Nos erre azt tudom mondani, hogy ülj le 1-es. Ezt a csillagot is kapja majd mivel nem jött át az az érzés amit nyújtani akart. Szerintem kicsit jobban is megfoghatták volna a történet menetét mint ahogy azt tették.