Péntek 13: II. rész

Friday the 13th Part 2

A filmet 1981. május 1-én mutatták be Törökországban.Szerző: Zsolt Zsolt

A filmben Jason karakterét két színész játszotta el, Warrington Gillette és Steve Dash. Warrington megsérült a forgatások közepe felé, ezért az eredetileg kaszkadőrének szerződtetett Dash alakította a hátralévő jelenetekben Jason karakterét.Szerző: Kóborló

A film legelején látható jelenetnél, ahol csak Jason lábát látjuk, a férfit egy nő alakítja, méghozzá a film jelmez tervezője, Ellen Lutther.Szerző: Kóborló

A film másfél millió dollárból készült el, és majdnem 22 millió dollárt hozott vissza. A kritikusoktól vegyes értékeléseket kapott.Szerző: Bogi87

Stan Winston maszkmester először elkezdett dolgozni a II. részen, de idő hiányában kilépett, ám a hűtőben lévő alkotás az ő keze munkája.Szerző: Bogi87

1980. október 3 - november között zajlott le a forgatás.Szerző: Bogi87

A forgatás teljes egészében az USA-ban zajlott, összesen 7 helyszínen. Szerző: Bogi87

A színészeket a forgatás alatt a helyszínül szolgáló faházakban szállásolták el, és egy éjjel három srác annyira ráijesztett az egyik lányra, hogy az elájult.Szerző: Bogi87

Warrington Gillette eredetileg a táborvezető szerepére jelentkezett, de végül Jason alakját kapta meg.Szerző: Bogi87