Kedvencek temetője

Kedvencek temetője

Pet Sematary

Dr. Louis Creed vidékre költözik a családjával, hogy nyugodt és csendes környezetben nőjenek fel a gyermekei. Amikor a család kedvencét tragédia éri, Louis segítséget kér a gyanúsnak tűnő szomszédtól, és ezzel egy olyan folyamatot indít el, amire ép ésszel és logikával nem tud magyarázatot… Több

Forgatókönyvíró: Matt Greenberg, Jeff Buhler
Premier (HU): 2019.04.04. | Netflix (2020.12.18.)
Forgalmazó: UIP-Duna Film

2022.07.24 Idknw Nézhetetlen

Semmilyen szinten sem félelmetes, sem érdekes, a színészi játék borzalmas, a vége csapnivaló hülyeség. Aki borzongani akar, az nézze meg az eredeti változatot, mert az legalább igazi horror.

2019.04.07 dailyfilmsan

a nap véleménye

Újgenerációs Kedvencek temetője

Ultrapara és libabőr. Stephen King klasszikus könyvének remake-je megérkezett a mozikba, és komolyra sikeredett. A történet ismerős, ezért arra számíthat a néző, hogy tudja, mi fog következni, de nem. És nem tér el így sem a történet velejétől. A hangulat nagyon borús, a zene is nagyon hajmeresztő. Feszített a tempó, és gyorsan haladnak előre az események. Azt kell, hogy mondjam, túlszárnyalja elődjét, ugyanis a fölös részektől megszabadították a nézőt. Kevesebb a siránkozás, ellenben több izgalmat és ijesztő részletet kaptunk. A feleség viszonya a halállal nagyon el lett kapva. Komolyan kiugrasztja a nézőt a székből. A vége viszont, mint ahogyan a régebbi verzióban is, poénra lett véve. Csak másféleképpen. A színeszek prímák voltak. A kisírt szemek, a félelemtől való reszketés, a zilált légzés mind megvolt. A temetőhöz való eljutás is magasabb szintre emelkedett, és a temető történetének kibontása is vonzóbb volt, mint az eredetiben. Az effektek és maszkok pedig tutik voltak, a kislány nem kicsit volt ijesztő, és nem a küllemében, hanem inkább a viselkedésében rejlett a félelmetessége. Szóval ez a film ijesztőbbre sikeredett, mint az eredeti, és kicsit összeszedettebbnek is mondható. A főszereplőért odavoltam, nagyon jól megtalálta magában a karaktert. Én bárkinek ajánlom, aki Stephen King rajongó, viszont moziban a hangok miatt ijesztő tud lenni.

2019.04.07 HE7EDIK

Másfél órányi borzongás

Stephen King szerintem minden idők legjobb írója. Annyi témában és műfajban alkotott már maradandót, mint senki más. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint, hogy Hollywood a mai napig táplálkozik életművéből, hol jobb, hol rosszabb adaptációkat alkotva n... Teljes kritika

2019.06.30 indingo

Amit elvárna az ilyen filmtől az ember, azt nem tudta hozni. Nem volt félelmetes, nem hozott egy különleges atmoszférát. A történet sem volt túl kidolgozott, és az előzetesből össze lehet rakni az egész sztorit.

Ez azért nem jó remake, mert nem is az. Ez egy igencsak közepes reboot, ami azért óriási különbség. King áldását adta a forgatókönyv átírására, de ez nem javított a filmen, sőt. John Lithgow jól mutat a filmben, de a többi karakter nekem elég gagyi és jellegtelen. Egy misztikus horror, de a gyengébbik fajtából.

A film összbevétele 112 399 944 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 139 926 264 forintot termelt.

Az eredeti filmadaptációban Zelda kísértetét egy férfi alakította, azonban az új változatban már egy 13 éves lány játssza, ami megfelel a regénynek. Szerző: hp

A filmben valóban egy macska 'alakította' a család házikedvencét, egész pontosan hat különböző macska. A rendezők, Kevin Kölsch és Dennis Widmyer elmondták, hogy az állatok önkényes viselkedése miatt kész rémálom volt a forgatás.Szerző: hp

Az alkotók ragaszkodtak ahhoz, hogy minél kevesebb CGI-t használjanak a filmben.Szerző: hp

Stephen King egy korábbi interjújában elmondta, hogy regényeinek összes filmváltozata közül az 1989-es Kedvencek temetője-t találta a leghátborzongatóbbnak. Kíváncsian várjuk, hogyan vélekedik majd erről az adaptációról. Szerző: hp

(2019. 04. 09.)
Visszatért, de már nem ugyanolyan, mint egykoron volt
Tovább dúl a Stephen King-láz: az Az, a Gerald’s Game és az 1922 adaptációja, valamint a Castle Rock sorozat után most itt az új Kedvencek temetője. Kevin Kölsch és Dennis Widmyer, a hátborzongató Tiszta tekintet rendezőpárosának filmje ugyan remekül indul, de a végére sajnos csalódás lesz belőle. Több

Értékelés: 5.5/10
(2019. 04. 05.)
A kivitelezés több mint korrekt: az operatőri munka kifinomult, kellően sötét és hideg, a hanghatások is hatásosak, ahogyan a három felnőtt színész munkájára sem lehet sok panasz (Jason Clarke, Amy Seimetz, John Lithgow), csak hát tényleg az van, hogy az utolsó 20 percet már nem lehet megállni röhögés nélkül, bármennyire is drámainak szánták a lezá... Több

(2019. 04. 28.)
A Kedvencek temetőjében rejlő lehetőségeknek a felét sem használták ki, de ezúttal legalább az effektek hihetőek voltak a színészi játékok pedig hibátlanok. Több

(2019. 05. 31.)
Nem lett kedvenc
A 2019-es Kedvencek temetője figurái tehát semennyire sem meggyőző bábui egy kizsigerelt, levagdalt, hatásvadászra vett plotnak, amely az alkotók szerint vélhetően a legfőbb erényének azt képzelheti, hogy ijesztgetni tud egy koszos macskával, egy ködgépes stúdióerdővel és néhány ötlettelen állatmaszkkal. Több

(2019. 04. 04.)
Brutalitás, atmoszféra, működő emberi dráma – ennyi kell egy jó horrorhoz, Stephen King elengedhetetlen összetevőit pedig ezúttal sikerült kipipálnia az új Kedvencek temetője-film mögött álló szakiknak. Több