Érdekességek: Kedvencek temetője (2019)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

Az eredeti filmadaptációban Zelda kísértetét egy férfi alakította, azonban az új változatban már egy 13 éves lány játssza, ami megfelel a regénynek.

A filmben valóban egy macska 'alakította' a család házikedvencét, egész pontosan hat különböző macska. A rendezők, Kevin Kölsch és Dennis Widmyer elmondták, hogy az állatok önkényes viselkedése miatt kész rémálom volt a forgatás.

Az alkotók ragaszkodtak ahhoz, hogy minél kevesebb CGI-t használjanak a filmben.

Stephen King egy korábbi interjújában elmondta, hogy regényeinek összes filmváltozata közül az 1989-es Kedvencek temetője-t találta a leghátborzongatóbbnak. Kíváncsian várjuk, hogyan vélekedik majd erről az adaptációról.

A temetőt angolul helyesen 'cemetery'-nek írják, a hivatalos címben mégis 'semetary'-ként olvasható.

Egy interjúban az AZ rendezője, Andy Muschietti is kifejezte érdeklődését a Kedvencek temetője rendezését illetően.

A rendezőpáros tagjai, Kevin Kölsch és Dennis Widmyer a 2016-os horror antológia, a Holidays egyik rövidfilmjén (Valentine's Day) dolgoztak együtt először.

Nem ez az első alkalom, hogy megfilmesítik Stephen King kultikus regényét. A Kedvencek temetője első filmváltozatát 1989-ben mutatták be.

A film Stephen King azonos című regényének adaptációja.

A Kedvencek temetője forgatása 2018. június 18-án kezdődött meg Torontóban, Kanadában. A munkálatok augusztus 11-én értek véget.

A film világpremierje 2019. március 17-én volt a South by Southwest filmfesztiválon.