Kedvencek temetője

Pet Sematary

A film összbevétele 112 399 944 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 139 926 264 forintot termelt.

Az eredeti filmadaptációban Zelda kísértetét egy férfi alakította, azonban az új változatban már egy 13 éves lány játssza, ami megfelel a regénynek. Szerző: hp

A filmben valóban egy macska 'alakította' a család házikedvencét, egész pontosan hat különböző macska. A rendezők, Kevin Kölsch és Dennis Widmyer elmondták, hogy az állatok önkényes viselkedése miatt kész rémálom volt a forgatás.Szerző: hp

Az alkotók ragaszkodtak ahhoz, hogy minél kevesebb CGI-t használjanak a filmben.Szerző: hp

Stephen King egy korábbi interjújában elmondta, hogy regényeinek összes filmváltozata közül az 1989-es Kedvencek temetője-t találta a leghátborzongatóbbnak. Kíváncsian várjuk, hogyan vélekedik majd erről az adaptációról. Szerző: hp

A temetőt angolul helyesen 'cemetery'-nek írják, a hivatalos címben mégis 'semetary'-ként olvasható. Szerző: hp

Egy interjúban az AZ rendezője, Andy Muschietti is kifejezte érdeklődését a Kedvencek temetője rendezését illetően. Szerző: hp

A rendezőpáros tagjai, Kevin Kölsch és Dennis Widmyer a 2016-os horror antológia, a Holidays egyik rövidfilmjén (Valentine's Day) dolgoztak együtt először. Szerző: hp

Nem ez az első alkalom, hogy megfilmesítik Stephen King kultikus regényét. A Kedvencek temetője első filmváltozatát 1989-ben mutatták be. Szerző: hp

A film Stephen King azonos című regényének adaptációja. Szerző: hp

A Kedvencek temetője forgatása 2018. június 18-án kezdődött meg Torontóban, Kanadában. A munkálatok augusztus 11-én értek véget. Szerző: hp

A film világpremierje 2019. március 17-én volt a South by Southwest filmfesztiválon. Szerző: hp