Kedvencek temetője

Pet Sematary
Stephen King
Stephen King
Brad Greenquist

Egy tragédia után egy gyászoló apa felfedez egy ősi temetkezési helyet a háza mögött, amely képes feltámasztani a halottakat.

(szarka84)

Rendező: Mary Lambert
Író: Stephen King
Forgatókönyvíró: Stephen King
Premier (HU): 1990.09.27.

2023.07.26 Jocpappa

Először is: ugyanilyen macskám van, g*ci! Másodszor: harmadszorra nézem (talán negyedszerre), nem tudom, hogy miért, így alakult. Viszont a mostani alkalommal megvilágosodtam, és rájöttem, hogy ez az egyik legnagyobb sztori, amit írtak, és a film ped... Több

2020.11.03 Kóborló

Néha jobb, ha a holtak holtan maradnak

Mint oly sok horrorrajongó a világon, én is rajongok a Stephen King történetekért, még úgy is, hogy köztudott tény, hogy King nemcsak a horror berkein belül írt kimagasló történeteket, hisz igencsak jól ért ahhoz, hogy a karaktereit megtöltse érzelme... Teljes kritika

2017.07.23 Deku

Korához képest ez a film olyan amilyen, viszont elismerésem hisz elég rémisztő tud lenni. A könyvhöz persze nem ér fel de megkapó még így is. Ajánlom King és a horror kedvelőinek.

2020.05.19 Klauka89

Évente egyszer kötelező

Imádoom! Egymás után néztem meg tavaly a 89-es és a 2019-es változtatot is. Nekem ez tetszik jobban, a Kedvencek temetője 2-t már vétek volt elkészíteni, az bizony minősíthetetlen. Egyetlen pozitívum benne, hogy megemlítették benne Creedéket. A könyv hatalmas, aki teheti olvass el! Nem tudtam, hogy King kikötötte, hogy hűen kövessék a forgatókönyvvel a könyvét (érdekességekben is olvasható) de azért ez nem annyira sikerült. Pl. Missy temetése Mrs. Crandall helyett? Na mindegy, a lényeg hogy iszonyat jó, szerintem! Beszarás, az imádnivaló Gage.. :) Zenéje szintén zseniális. The Ramones, itt ismertem meg és imádom ezt a számot. Magyarul sem rossz a Zoralltól.

2019.02.28 dailyfilmsan

Morbid és izgalmas. Ez fémjelzi kb. az összes King által megírt könyvet és az ő könyveiből elkészült filmet. Tökéletesen ráillik erre a filmre is. A természettel kijátszásának ez a fajtája mindig megbotránkoztatja a nézőt és jó értelemben. Sokszor mi... Több

Jud Crandall házát a film végén felgyújtották. Mivel ez a ház egy magántulajdonban lévő ingatlan volt, egy ál-frontfalat építettek a ház elé, és az lett felgyújtva.Szerző: stevepisti

Van egy Stephen King utalás a filmben: amikor Pascow-t beviszik a kórházba, láthatunk egy posztert, ami a veszettség veszélyeire hívja fel a figyelmet, és rajta van Cujo fényképe, ami szintén King műve. Szerző: stevepisti

A film alapjául szolgáló könyvet idehaza először 1993-ban mutatta be az Európa Könyvkiadó Állattemető címen.Szerző: Kóborló

A forgatásokat 1988. szeptember közepén kezdték el, és 1988. november közepére be is fejezték.Szerző: Kóborló