Hellraiser (1987)

Hellraiser

Filmbarbár   2019. 06. 06.

legújabb vélemény a nap véleménye

Gyomorforgató történetek

A Hellraiser az egyik legbetegebb - ha nem "a" legbetegebb - film, amit valaha láttam. Rendkívül nyomasztó, helyenként kimondottan félelmetes légkört épít fel a történet maga köré, és egy iszonyatos, bizarr fantáziavilágba vezeti be a nézőt, aki a vé... teljes kritika»

Sabnock Sanatory   2018. 03. 15.

Kemény, nyers és néhol durva horror. Csak az nézze,akinek rendben van az idegrendszere. Barker jól megcsinálta, és sok hívet szerzett magának vele!

NorbiP   2017. 03. 10.

Nagy Clive Barker fan vagyok, olvastam több könyvét, pl. ezt is. Nagyon tetszett a filmbe, hogy hasonló érzéseket váltott ki, mint a maga a könyv. Nagyon jó, hogy maga Barker rendezte, mivel nagyon jól meg tudta valósítani a saját stílusát, írott szöveg helyett a képernyőn.

esfworld   2016. 01. 13.

Na ez az igazi klasszikus, ami már 10 évesen megfogott a látványa miatt. Hihetetlen milyen jól átjön a komorság ez egy rendkívüli horrorfilm. A szereplők jól el vannak találva és szerintem az első 4 része kiemelkedően jó a műfajban egy szép történetv... több»

postaslaszlo8   2016. 06. 23.

Ez egy zseniális horror, akinek nem tetszik, az szerintem nem érti a lényegét. Elég elgondolkodtató, és van mondanivalója, tehát csak akkor állj neki, ha szereted az ilyesmit, de ha szereted, akkor mindenképpen nézd meg.

Mr. Zero   2015. 09. 01.

Elég jól átjött a film. A látvány egyedi és igazán jó hatást gyakorolt rám és szerintem még elég sok másik nézőre is. Nagyon élvezhető volt a végéig, ajánlani tudom. Egyszerűen imádtam!

zoleykrajcsi   2016. 10. 04.

A Pokolkeltő címen is ismertté vált film egy tökéletes alkotás, nálam kiérdemelte a maximális pontszámot. Igazi kultikus, ijesztgetős film, szuper az alaptörténet, viszont néha kissé gusztustalan.

A Hellraiser filmeknek, jelenleg már a Tizedik része jelent meg 2018 év elején!

(respect the movies)

A filmbeli Larry szerepében Andrew Robinson látható! Érdekesség a színésszel kapcsolatban, hogy három olyan horrorfilmben is szerepelt, ahol a gonosz karakterek idővel horrorikonok lettek (Gyerekjáték 3, Pumpkinhead 2 és a Hellraiser)!

(respect the movies)

Magyarországon a VHS-korszakban a filmet, Kísértetház címen adták ki!

(respect the movies)

A filmet eredetileg Londonban forgatták, viszont a stúdió (New World) azt szerette volna, hogy a felvételeket Amerikában vegyék fel, hogy a film piacképesebb legyen!

(respect the movies)

Clive Barker-nek ez a film volt a debütálása mint forgatókönyvíró, mint rendezőként! A Hellraiser előtt, két rövidfilmet készített!

(respect the movies)

A filmbeli Juliát alakító színésznő (Clare Higgins) utálta a horrorfilmeket, mikor befejeződött a forgatás és sor került a film díszbemutatójára, 10 perc után elhagyta a termet, mert nem bírta tovább nézni a filmet!

(respect the movies)

Clive Barker Pokolkeltő című kisregénye Magyarországon, 1997-ben jelent meg, a Szukits könyvkiadónak hála!

(respect the movies)

Bár Barker felkérésére a Coil nevű industrial zenekar egy teljes albumnyi anyagot rögzített a filmhez, stúdió inkább Christopher Younggal íratta meg a zenét. A Coil később megjelentette ezeket a számokat, amelyek ma már ritkaságszámba mennek.

(Mavil)

A kamera-beállások sokszor azért olyan furcsák, mivel egy igazi házban folyt a forgatás, és legtöbbször az operatőrök vagy egyáltalán nem tudtak mozogni, vagy csak oldalra tudtak lépni a szűkös hely miatt.

(Mavil)

Amikor Frank fejjel lefele pörög véresen, az tulajdonképpen egy kamerateszt-jelenet volt, mely alatt Sean Chapman annyira elszédült, hogy percekig hányt tőle.