Hellraiser 2. (1988)

Hellbound: Hellraiser II

Kóborló   2022. 11. 24.

Színvonalas folytatás

Az 1987-ben bemutatott első Hellraiser film igencsak sikeresnek mondhatta magát, hisz a közel egymillió dolláros költségvetésének csak a mozipénztáraknál a hússzorosát termelte vissza, és akkor itt még nem is említettük a videókazettás forgalmazásábó... teljes kritika»

Sabnock Sanatory   2018. 12. 16.

Borzongató horror, Barker gondolatai alapján...végig leköti az embert, és izgalomban, félelemben tartja!Kemény, néhol brutális,de egy igazi horror! Ajánlott kategória ez a rész!

respect the movies   2018. 06. 13.

Szerintem nem volt rossz film! A legtöbb kritikus és filmes hozzáértő szerint is a Hellraiser 2 része volt az a folytatás még, ami talán a legjobban kapcsolódik a Clive Barker elméjében megalkotott világhoz és ezzel a véleménnyel én is így vagyok! Az... több»

postaslaszlo8   2016. 06. 23.

Gyerekkorom egyik legfélelmetesebb élménye volt végignézni ezt a filmet... Milyen jó lenne, ha tudnék még annyira parázni horroron, mint régen! Nagyon jó folytatás és kitűnő horrorfilm.

Deku   2017. 10. 25.

Nagyon ügyetlenül volt megkreálva a film nekem egyáltalán nem jött ez így be. Tele volt klisével és esetlen ötletekkel, ami miatt nekem totális bukás volt a film.

Szivárvány1   2016. 10. 15.

Szétsírtam magam a röhögéstől ezen a filmen hétvégén. Hát ez a filmborzasztó, max egy jó kis poénként értelmezve élhető túl ez a pár óra. Nem is értem hogy egyáltalán minek csináltak 2. Rész. Lehet jobb is hogy nem tudom. Felejthető élmény volt sajno... több»

zoleykrajcsi   2016. 10. 04.

Egy igazán remek folytatásfilm, gyermekkorom egyik kedvenc darabja. Zsigerekre ható, brutális horror, azt az élményt képes nyújtani, amit az ember elvár a műfajtól. Ajánlom mindenkinek.

Idehaza először a Drive In 2000 forgalmazásában került bemutatásra videokazettán.

(Kóborló )

A filmben több karaktert is újraszinkronizáltak amerikai akcentussal.

(Kóborló )

A filmet először 1988. szeptember 9-én, a torontói filmfesztiválon mutatták be.

(Kóborló )

A filmnek négy különböző vágása is létezik. Ezek közül a legrövidebb játékidejű egy 78 perces, a leghosszabb pedig egy 99 perces változat.

(Kóborló )

A filmbéli Dr. Channard szerepére felkeresték Francis Matthews (1927-2014) színészt, de ő végül személyes okokra hivatkozva nem vállalta el a szerepet.