Hellraiser 2. (1988)

Hellbound: Hellraiser II

Sabnock Sanatory   2018. 12. 16.

Borzongató horror, Barker gondolatai alapján...végig leköti az embert, és izgalomban, félelemben tartja!Kemény, néhol brutális,de egy igazi horror! Ajánlott kategória ez a rész!

Deku   2017. 10. 25.

Nagyon ügyetlenül volt megkreálva a film nekem egyáltalán nem jött ez így be. Tele volt klisével és esetlen ötletekkel, ami miatt nekem totális bukás volt a film.

respect the movies   2018. 06. 13.

Szerintem nem volt rossz film! A legtöbb kritikus és filmes hozzáértő szerint is a Hellraiser 2 része volt az a folytatás még, ami talán a legjobban kapcsolódik a Clive Barker elméjében megalkotott világhoz és ezzel a véleménnyel én is így vagyok! Az... több»

postaslaszlo8   2016. 06. 23.

Gyerekkorom egyik legfélelmetesebb élménye volt végignézni ezt a filmet... Milyen jó lenne, ha tudnék még annyira parázni horroron, mint régen! Nagyon jó folytatás és kitűnő horrorfilm.

Szivárvány1   2016. 10. 15.

Szétsírtam magam a röhögéstől ezen a filmen hétvégén. Hát ez a filmborzasztó, max egy jó kis poénként értelmezve élhető túl ez a pár óra. Nem is értem hogy egyáltalán minek csináltak 2. Rész. Lehet jobb is hogy nem tudom. Felejthető élmény volt sajno... több»

zoleykrajcsi   2016. 10. 04.

Egy igazán remek folytatásfilm, gyermekkorom egyik kedvenc darabja. Zsigerekre ható, brutális horror, azt az élményt képes nyújtani, amit az ember elvár a műfajtól. Ajánlom mindenkinek.

Clive Barker ahhoz képest, hogy nem akarta, hogy az első Hellraiser film zenéjét Christopher Young készítse el, annyira meg volt elégedve a végeredménnyel, hogy a második rész zenei megkomponálását is az ismert zeneszerzőre bízta!

(respect the movies)

Eleinte a forgalmazó stúdió sokkal nagyobb költségvetést akart a folytatásra szánni, mint az első résznél! Végül mégis alaposan "megnyirbálta" a stúdió az előre bejelentett összeget!

(respect the movies)

Clive Barker "csak" producere volt a filmnek, a rendezést Tony Randelre bízta, aki az első Hellraiser filmnek a vágója volt!

(respect the movies)

Oliver Smith három alakot játszik (A bőr nélküli Franket; a szintén bőr nélküli figurát, aki Larry-nek tűnik és Mr. Browningot, aki összevagdossa magát a borotvával).

(Mavil)

Clare Higgins-nek is elege lett szerepből, nem vállalta a folytatást, újra át kellett írni a forgatókönyvet, így az utolsó jelenetben felbukkanó nőt kicserélték a kínzó-oszlopra.

(Mavil)

Mivel Andrew Robinson nem vállalta a visszatérést, ezért át kellett írni a forgatókönyvet.

(Mavil)

Cranham nyaksérülést szenvedett, így csak egyetlen napig bújt cenobita-bőrbe, a többi jelenetben Bronco McLoughlin kaszkadőr játssza Channardot.

(Mavil)

Kenneth Cranham unokája kedvéért vállalta el a szerepet, aki nagy rajongója volt a Hellraisernek.

(Mavil)

Az őrült doktor kezdetben Malahide nevet kapta, csak később változtatták át Channard-ra. Ez a név az első sikeres szívátültetést végző orvos, Dr. Christiaan Bernard nevéből lett.

(Mavil)

A New World Cinema, aki a filmet terjesztette, még az első epizód bemutatása előtt engedélyezte a második rész elkészítését.