Közösség

Vélemény:

 

71 Hellraiser 2.

(1988)

Hellraiser 2.

 
respect the movies   2018.06.13 07:46
1

Szerintem nem volt rossz film! A legtöbb kritikus és filmes hozzáértő szerint is a Hellraiser 2 része volt az a folytatás még, ami talán a legjobban kapcsolódik a Clive Barker elméjében megalkotott világhoz és ezzel a véleménnyel én is így vagyok! Az első rész hihetetlen sikere miatt szinte már azonnal el is kezdték forgatni a folytatást és egy évre rá már be is mutatták a kész filmet! Nem mondom azt, hogy sikerült elérnie azt a hatást nálam mint az elődje, de mindenképp értékelhető, hogy megpróbált sok mindenben hasonlítani az elődjéhez, persze legalább ugyanennyi dologban el is tért tőle! Az első és nagyon is értékelhető dolog a folytatásban, hogy míg az első részben nem sok szerep jut a cenobitáknak, addig itt azért jóval vastagabban benne vannak a film történetében! Minimálisan betekintést is engednek Pinhead gondolataiba és megteremtésébe (bár ha jól emlékszem a megteremtését igazán a harmadik részben ismerhetjük meg)! Szerencsénkre a film folytatásába a legtöbb színészt viszontláthatjuk és hozzák az első részben megszokott minőséget! Az új karakterek is helytállnak! Talán számomra csak egy komolyabb problémám volt a második résszel, még ha hangulatban elég erősen hajazott is az első részre, sajnos a történetét nem éreztem annyira összeszedetnek (persze mondhatnám azt is, hogy ennek azért már sokkal komplexebb és összetettebb is a története)! Illetve néha úgy éreztem, hogy a készítők a vizualitási megjelenítéssel akarták eltakarni a történetben található egyes lyukakat, de ettől függetlenül, még ma is egy élvezhető és jó horrorfilmnek tartom a Hellraiser második részét!