Frászkarika - Veszélyes éj

Frászkarika - Veszélyes éj

Fright Night

A Frászkarika - Veszélyes éj című horror főhőse Jerry Dandridge, aki kellemes benyomást hagy az emberben: kedves, jól szituált, előzékeny és ideális szomszéd is. A férfi azonban szörnyű titkot rejteget, mivel kedvenc itala az emberi vér. A vámpír titkát egyedül egy… Több

Rendező: Tom Holland
Író: Tom Holland
Premier: 1985.08.02.

Frászkarika  (2011)

2020.08.17 Interfectorem Sabnock

Kifejezetten izgalmas és életteli horror, ami lekötött az első perctől az utolsóig. Jók lettek a maszkok is benne, minden klappol, nekem ennyi bőven elég. A sztori nem túl erős, de ez sem baj. A humor sem marad el, és ez is jól áll a filmnek.

2019.06.24 Kóborló

Egy vámpír a szomszédom

A Frászkarika, vagy, ahogy én emlékeztem rá, Veszélyes éj című, 1985-ben készült, Tom Holland által rendezett film is az egyik nagy kedvencem volt gyerekkoromban, ezért gondoltam, kicsit felelevenítem az emlékeimet vele kapcsolatban. Kicsit belegondo... Teljes kritika

2018.10.23 dailyfilmsan

Nekem bejött. Semmi félelmetes nem volt benne, viszont annál több szórakoztató jelenet. Nem akart bemesélni semmi téveset a vámpírkultuszba és emellett látványos volt. Minden elismerés a sminkeseké és azoké akik a spec. efekteket csinálták. Nagyon ott volt a szeren.

2017.05.23 justynaw

Egy kissé nehézkesen indult, de végül nagyon is felpörögtek az események, nem mondanám kifejezetten ijesztőnek, inkább a szorongásainkra próbál építeni a film. Szerintem ez nagyon jól megy neki, és ez a jó horrorfilm titka! ;)

2016.11.14 thomino

A főhős karaktere nekem egyszerűen valamiért nagyon unszimpatikus volt. Szerencsére azonban a film hangulata engem mindenért pótolt, érdemes megnéznie a műfaj rajongóinak, mivel egy eléggé különleges darabról van szó.

Ez volt Tom Holland első rendezése. Elsősorban az 1982-es A bennem lakó szörnyeteg, valamint az 1983-as Psycho 2. forgatókönyvei miatt kapta meg a rendezői széket.Szerző: Kóborló

A film hatalmas sikere miatt 1988-ban számítógépes játékként is megjelent.Szerző: Kóborló

A film költségvetése 9 millió dollár volt, ennek az összegnek a legnagyobb része a speciális effektekre ment el.Szerző: Kóborló

2011-ben Craig Gillespie rendező újradolgozta az eredeti filmet Anton Yelchin és Colin Farrell főszereplésével.Szerző: Kóborló

Értékelés: 7.5/10
(2021. 03. 13.)
Karót, szenteltvizet és fokhagymát előkészíteni!
Tom Holland (nem összekeverendő a fiatal Pókemberrel) neve valamiért nem maradt fenn olyannyira a köztudatban, mint mondjuk John Carpenteré (Halloween, A dolog, A köd) vagy Wes Cravené (Rémálom az Elm utcában, Sziklák szeme, Sikoly). Érthetetlen, ugyanis az (a nevével ellentétben) amerikai horrormágus Freddie Kruegerrel és Michael Myersszel legaláb... Több