John Carpenter - Vámpírok (1998)

Vampires

Sabnock Sanatory   2020. 08. 18.

Egy újabb Carpenteres gyöngyszem,ami rám nagy hatást gyakorolt.Nagyon szeretem a klasszikus vámpíros filmeket.Misztikus,életidegen lények,akik legyőzéséhez önfegyelem,bölcsesség,óvatosság,és erő kell.James Woods jó választás a filmre,simán hihető kar... több»

jencike1985   2016. 10. 28.

Tipikus vámpír vadász film. Voltak benne izgalmas részek olykor véres jelenetek, de nincs benne semmi plusz amitől újra megnézném. Egyszer nézhetős vadászós film. Meneküljetek vámpírok.

James Woods-ról az a hír járja, hogy nagyon nehéz eset, viszont ő és Carpenter nagyon jól megértették egymást a forgatás alatt. Carpenter megállapodot Woods-szal, hogy a forgatás során a jeleneteket úgy veszik fel, hogy egyet a forgatókönyv szerint, majd egyet Woods improvizálhat.

(Mavil)

A film 20 millió dollárból készült el, és nagyjából ugyanennyit hozott is vissza. A fogadtatása igen vegyes volt.

(Mavil)

Ez volt az a film, ami meggyőzte John Carpentert, hogy maradjon a rendezésnél, mert ő már azon gondolkozott, hogy kiszáll, mert saját bevallása szerint " már nem talált benne örömet."

Annak ellenére, hogy ez egy horror film, John Carpenter azt állította az audiókommentárban, hogy azért készítette el ezt a filmet, mert szerinte nagyon hasonlít egy westernre.