Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

Kóborló   2019. 12. 17.

30 napnyi mészárlás

Kimondottan kedvelem a vámpíros témájú filmeket, de úgy gondolom, hogy a filmes szakma már szinte teljes egészében kiaknázta az ebben a műfajban rejlő lehetőségeket. Ezért mindig örülök, ha egy kicsit máshogy próbálják meg bemutatni eme zsánert, főleg akkor, ha ehhez bátran be is vállalják a készítők, hogy végeredményben egy ízig-vérig horrorfilmet kapjunk majd. Jelen filmünk egy képregény adaptációja lenne (amihez sajnos nem volt szerencsém, csupán annyit hallottam róla, hogy igencsak egyedi rajzolástechnikával és nem kevés brutalitással volt elkészítve). Ennek tudatában kezdtem bele A sötétség 30 napja című filmbe, s végül nem bántam meg a ráfordított időt, de szórakoztatnia sem sikerült ... több»

MidoD7   2018. 09. 14.

Alaposan fontold meg, hogy megnézed-e

Az alap ötlet nem lett volna rossz. Érdekesen hangzott és gondoltam megnézem. Röviden leírva, ez a film egy vizuális büntetés. Kezdem a színészekkel. Rémesen gyenge karaktereket kapott a film, se füle se farka nem volt egyik szereplőnek sem. A főbb karaktereket próbálták úgy eladni mintha milyen mély tartalommal bírnának de érződött, hogy nincs bennük semmi. A párbeszédek üresek és sablonosak voltak. Gyakorlatilag a nézőt már ez is durván le tudja fárasztani. A sztori nem lett volna rossz ha mondjuk kidolgozottabb vonalvezetést kap. Számomra sok volt az, hogy beköszönt a sötétség elmegy a lakosság fele és már aznap elkezdődik hullani a fos zuhatag. Szépen felépíthették volna mondjuk úgy, hog... több»

D. Wolfe   2016. 05. 03.

Megnyerő, hogy ennyire bátor és brutális volt. Tényleg nem köntörfalazott, fröcsögött vér és szakadtak a végtagok. Néhol kicsit leült a történet, de összegészében nagyszerű volt, a színészek is fantasztikusak és a helyszín is sokat dob az összképen.

jencike1985   2016. 10. 28.

Sokszor eléggé unalmasra sikeredett. Attól hogy egy horror film véres, nem mindig jelenti azt is hogy a film jó. Vannak benne egészen rosszul ábrázolt jelenetek.Egyszer nézhető mindenképpen.

Timo93   2018. 09. 07.

Érdekes és kellően brutális, véres. Maga a történet hagy kivetni valót de ennek a filmnek nem is ez a lényege. Számomra egy percig nem volt unalmas, érdekelt a cselekmény. Aki egy nagy mondanivaló filmre vágyik az ne ezt nézze, viszont aki szereti a vérengzést annak tetszeni fog.

A filmnek 2010-ben készült egy folytatása is, 30 nap éjszaka: Sötét napok címmel, amit elsősorban dvd-re és blu-ray-re szántak.

(Kóborló )

A film rendezője, David Slade szerint a stúdió eredetileg azt szerette volna, hogy Sam Raimi készítse el a filmet, de ő inkább vállalta a produceri feladatokat, mint a rendezést.

(Kóborló )

67 ember hal meg benne.