Alkonyattól pirkadatig (1996)

Danny Trejo
Cheech Marin
Fred Williamson

elekm90   2020. 11. 13.

A vámpírok megjelenéséig tetszett, de az utána következő B-filmet már kevésbé tudtam értékelni. A színészek és dialógusok jók voltak, de tele van ócska megoldással.

Artemisia   2018. 04. 18.

Tarantino hangulatú film

A forgatókönyvön rajta van Tarantino kézjegye, - különösen a játékidő első harmadában - és a rá jellemző brutális,kaotikus, őrült stílusa,hangulata van a filmnek. Tarantino és Clooney remekül hozzák a karaktereiket, különösen Quentin Tarantino szemé... teljes kritika»

ArpiHajdu és Réci   2016. 07. 05.

Összességében tetszett a film, alkalmanként még jókat is tudtam nevetni rajta. Egy igaz hentelős trash-film, amelyet helyén kell tudni kezelni. Aki látott más Robert Rodriguez filmet, az hasonlóra számíthat itt is. Kissé logikátlannak tűnhet a történ... több»

Deku   2017. 07. 11.

Nekem ez valahogy most nem jött be. Nem régen néztem meg és egyszerűen nem tetszettek a karakterek. Olyan semmilyen volt az egész. Kár érte mert a történettel semmi baj nem volt.

dailyfilmsan   2018. 10. 26.

Az eleje az nagyon jó. A bevezetés az csúcs de sajnos ahogy haladunk a film idővonalán a színvonal is elkezd lefeleé csúszni. Átmegy horror vígjátékba. Ahogy megjelennek benne a zombik onnantól nevetséges lesz. Tarantino a védjegyét rajtahagyta a filmen szóval látványban király de a tartalom hervadozik .

Norbert93   2018. 09. 13.

Grindhouse stílus tökösen tálalva.

Ildikó Bacskai   2019. 02. 10.

Tarantino

Aki szereti Tarantino rendezéseit az szeretni fogja, aki nem az nem. Fergeteges humoros film, nem kevés trancsírral ahogy azt megszokhattuk.

Salma Hayek karakterének a neve, (Satanico Pandemonium) utalás egy mexikói horrorklasszikusra, ami ezt a címet viseli.

(Artemisia )

Tarantino mindössze 1500 dollárt kapott a forgatókönyv megírásáért.

(Artemisia )

A film alapötlete eredetileg Robert Kurtzmann-tól származik.

(Artemisia )

George Clooney a filmben nyújtott alakításáért megkapta az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díját.

A Rammstein nevű, német metálzenekar az "Engel" című számához készült videoklippel tisztelget a film előtt.