Vélemények: Alkonyattól pirkadatig (1996)

JRD   2022. 09. 02.

Robert Rodríguez , melynek forgatókönyvét Tarantino írta. Tarantinóra jellemző pofás párbeszédek és vér minden mennyiségben a film alappillérei. Lehántva ezeket a dolgokat csak egy egyszerű vámpírfilm lenne. Nem gondolom, hogy a szereposztás kiváló l... több»

Artemisia   2018. 04. 18.

Tarantino hangulatú film

A forgatókönyvön rajta van Tarantino kézjegye, - különösen a játékidő első harmadában - és a rá jellemző brutális,kaotikus, őrült stílusa,hangulata van a filmnek. Tarantino és Clooney remekül hozzák a karaktereiket, különösen Quentin Tarantino szemé... teljes kritika»

ArpiHajdu és Réci   2016. 07. 05.

Összességében tetszett a film, alkalmanként még jókat is tudtam nevetni rajta. Egy igaz hentelős trash-film, amelyet helyén kell tudni kezelni. Aki látott más Robert Rodriguez filmet, az hasonlóra számíthat itt is. Kissé logikátlannak tűnhet a történ... több»

Deku   2017. 07. 11.

Nekem ez valahogy most nem jött be. Nem régen néztem meg és egyszerűen nem tetszettek a karakterek. Olyan semmilyen volt az egész. Kár érte mert a történettel semmi baj nem volt.

dailyfilmsan   2018. 10. 26.

Az eleje az nagyon jó. A bevezetés az csúcs de sajnos ahogy haladunk a film idővonalán a színvonal is elkezd lefeleé csúszni. Átmegy horror vígjátékba. Ahogy megjelennek benne a zombik onnantól nevetséges lesz. Tarantino a védjegyét rajtahagyta a filmen szóval látványban király de a tartalom hervadozik .

elekm90   2020. 11. 13.

A vámpírok megjelenéséig tetszett, de az utána következő B-filmet már kevésbé tudtam értékelni. A színészek és dialógusok jók voltak, de tele van ócska megoldással.

Norbert93   2018. 09. 13.

Grindhouse stílus tökösen tálalva.

Ildikó Bacskai   2019. 02. 10.

Tarantino

Aki szereti Tarantino rendezéseit az szeretni fogja, aki nem az nem. Fergeteges humoros film, nem kevés trancsírral ahogy azt megszokhattuk.

erahurka   2022. 08. 04.

Ez a film még mindig üt, egyszerűen zseniális. De annyira talán sose fog már ütni, mint mikor először láttam és semmit se tudtam róla. Eleve azért néztem meg, mert a Ponyvaregény diszdobozhoz adták, fogalmatlanul betettem a lejátszóba, és akkor a felénél egyszer csak wow.

Milanman   2015. 05. 04.

Véres, mocskos, zseniális műfaji kultelegy. A 90-es évek egyik legjobb bűnös szórakozása.

Syracuse   2015. 05. 13.

Robert Rodriguez nagyot alkotott ezzel a filmmel, amibe besegített neki az azóta már kultrendezővé avanzsált Quentin Tarantino is. Tarantino ő Tarantino, erről mást nem lehet mondani. Nézzétek meg a többi filmjét is, aztán megértitek. :D

Balint   2016. 02. 13.

Ez egy road movie, ami a felénél átmegy slasher hentelésbe, de ettől még a párbeszédek teszik naggyá, egyszerűen felejthetetlen ;) - "jelzett a Ranger-nek..." :D

Vadgazda   2016. 05. 21.

Az első Tarantino film amit láttam, nagyon tetszett már ez is, hát még az ezt követők. Elég jól összerakott a sztorija, jól válogatottak a színészek és a vámpírok sem utolsók. Horrorok közt alapmű, mindenkinek ajánlom!

Zoer8993   2017. 05. 29.

Érdekesen hatott ez a film, némely helyen humoros tudott lenni annak ellenére is, hogy nem ez a fő támája. Nagyon tuti volt ahogy felépítették a karakterek jellemét és a színészek ezt remekül visszatudták adni.

Hedy0809   2017. 03. 07.

Tarantino fan vagyok,imádtam a filmet. Ajánlom mindenkinek,aki szereti Tarantino filmjeit,nem okoz csalódást. Véres,izgalmas...alapmű. :)

goat2000   2016. 11. 15.

Ez egy egyedi vámpíros-horroros témájú film Robert Rodrigueztől, nagyon furcsa jelenetek vannak benne, nagyon jó párost alakít Quentin Tarantino és George Clooney.

mimi   2015. 04. 22.

A filmet a Tarantino és Rodriguez fanokon kívül azoknak érdemes megnéznie, akik nem veszik túl komolyan a műfaji sémákat és jót bírnak mulatni egy véres-hentelős-kifigurázós akció-horroron.

somi   2015. 11. 23.

Macskínó   2016. 09. 22.

Furcsa hogy Tarantino bácsi egy főszerepben tűnt fel a saját filmjében, holott főként kisebb mellék szerepeket vállalt magára. De ezzel semmi baj nincs, nagyon jó horror, ajánlott átborzongni kívánt estére, egyedül vagy barátnővel!

anita9215   2016. 05. 08.

Korához képest kiváló kis horror. Borzasztó tökéletes film lett. Teljesen odáig voltam érte meg vissza. Igazán tetszett a megvalósítás és a fantasztikus rendezés is. A hangulat tökéletesen átjött és magába szippantott. Szerintem hihetetlen csúcs lett. Nem lehet betelni vele még ma sem.

Timo93   2018. 09. 07.

Igazi Tarantino film ( látszik, hogy ő írta a forgatókönyvet) tökéletes bevezetéssel, aki még nem látta és nem tudja a film tartalmát 30 perc után és ledöbben mennyire más lesz a műsor. Vámpíros, kaszabolós, obszcén. Quentin szeret szerepelni azokban... több»

Bergen   2015. 02. 07.

Szerintem egy nagyon "buta film". De persze egyszer látni kell, de csak Tarantino miatt, meg amiatt, mert clooney még nem ősz. De csak angolul!

Pumpu   2015. 05. 10.

B-kategóriás(nak szánt) vámpírhentelés, amolyan Rodriguez-Tarantino stílusban. Jobban is működött, mint a Grindhouse, az biztos.

gandalf01   2015. 04. 29.

Nem is tudom, milyen műfaj ez? Horror, road movie, akció, trash? Valószínűleg mindegyik egyszerre, és ettől lesz ez a film ennyire mocskosul szórakoztató. Ha vámpíros téma, akkor ez, az Alkonyatot tessék végre elfelejteni.

adamtoth   2017. 02. 09.

film amit láttam, nagyon tetszett a színészek és a vámpírok nagyon jól össze van rakva az egész .

Kergemacska   2017. 11. 07.

Szerettem. Minden, ami Tarantino egy különös világba vezet, sajátos nézőponttal. A sok borzalmas-vámpíros zagyvalékok mellett még mindig az egyik legjobb!