Mániákus zsaru (1988)

Maniac Cop

Richard Roundtree
Richard Roundtree
Laurene Landon

BoBamburg   2022. 02. 22.

Hatalmas hiányosságot pótoltam végre a mániákus zsaru személyében. Nagyon szeretem a régi slasher-trashfilmeket, viszont eme mű eddig mindig kimaradt sajnos. De ahogy vártam, egy igazi, szórakoztató B kategóriás slasher, pont olyan, amilyennek lennie kell.

Márton   2018. 11. 09.

Alapjaibna véve egy egész korrekt kis slasher lett, bár nem ezzel a filmmel lesz számomra emlékezetes a rendező pályafutása, sokkal inkább az 1980-ban készített Maniac (ismertebb címén az Elmebeteggel) mert hát mindkét filmet William Lustig rendezőne... több»

marklar   2016. 04. 03.

Ez egy eléggé korrekt B-kategóriás horror, ami nagyban tükrözi még a nyolcvanas évek konvencióit. A látványvilága kissé esetleg és gagyi, az alakításokról meg inkább nem beszélnék, kritikán aluliak. :) Ennek ellenére szerintem még így is bőven egy nézhető film kerekedett ki a koncepcióból.

Keiichi Tsuchiya   2017. 04. 21.

Hát, nagyon átjött nekem a "fíling" az egészből, nekem tetszett, élvezetes volt, hogy olyan pörgős, hogy annak ellenére, hogy mintha egy low budgetos film lenne, sok kreativitást és ötletet vittek bele.

A film összbevétele 671 382 dollár volt (imdb.com).

A filmben egy rövid cameo erejéig feltűnik a film rendezője, William Lustig

(Márton)

Az áldozatok száma: 19.

A halottkémet alakító a valóságban a rendező háziorvosa.

Bár a film New York City-ben játszódik, a városban mindössze három napot forgatott a stáb.