Tudom, mit tettél tavaly nyáron (1997)

I Know What You Did Last Summer

Ryan Phillippe
Sarah Michelle Gellar
Jennifer Love Hewitt
Jennifer Love Hewitt

petraszab   2019. 04. 23.

Egy egyszerű gyerekkori baklövés, ahol az ember rossz döntést hozott, és örökre megváltoztatja az életünket. Talán így lehetne összefoglalni a 90-es évek egyik legmeghatározóbb horrorját.

mamiéstöti2   2018. 12. 12.

Több színész egyik első alkotása, mely a következő lépcsőfokot jelentette nekik és ezért lett elég jó kis horror.

indingo   2017. 04. 17.

Azt azért figyelembe kell venni, hogy a film húsz éve készült. Ennek ellenére szerintem simán felveszi a versenyt a mai társaival. A története kedvelhető, bár a gyilkos kampóval való gyilkolászása picit béna.

Sabnock Sanatory   2018. 12. 16.

Én tudom mit tettem tavaly nyáron. Hát nem ezt a filmet néztem, de attól még egy jó kis tinihorror....Izgalmas, és leköti a nézőt, van benne kampós gyilkos, úgyhogy minden ok. Nézhető!

Lamboh   2017. 10. 15.

Valamelyik nap összefutottam vele, ezért "újranéztem". Aztán meglepődve tapasztaltam, hogy még nem is láttam ezt a részt, csak a másodikat. Fogalmam sincs, hogy hogyan sikerült ezt a filmet ezidáig megkerülnöm. Oké, nem sok mindenről maradtam le azza... több»

Szilonka   2017. 05. 20.

A 21. században is egy élvezető film, igazi klasszikus. Egy izgalmas történet, egy macska-egér harc,a minek sose lejhet vége.

Bazzzsi   2017. 11. 01.

Eléggé klasszikus film, a műfaj kedvelőinek kötelező darab. A történetében lehet hibákat keresni és találni is bőven, de itt a hangulat a lényeg.

Sarah Michelle Gellar és Freddie Prinze Jr. a forgatáson szerettek egymásba, 2002-ben házasodtak össze.

(Timo93)

Sarah Michelle Gellar a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.

Lois Duncan, a film alapjául szolgáló regény írója azt nyilatkozta, hogy nem tetszik neki a film, mert a filmesek mészárlást csináltak a regényéből.

(ps)

Helen szerepére Jennifer Love Hewittot is meghallgatták.

(ps)

A forgatás 50 napig tartott.