Tudom, mit tettél tavaly nyáron (1997)

I Know What You Did Last Summer

petraszab   2019. 04. 23.

Egy egyszerű gyerekkori baklövés, ahol az ember rossz döntést hozott, és örökre megváltoztatja az életünket. Talán így lehetne összefoglalni a 90-es évek egyik legmeghatározóbb horrorját.

mamiéstöti2   2018. 12. 12.

Több színész egyik első alkotása, mely a következő lépcsőfokot jelentette nekik és ezért lett elég jó kis horror.

indingo   2017. 04. 17.

Azt azért figyelembe kell venni, hogy a film húsz éve készült. Ennek ellenére szerintem simán felveszi a versenyt a mai társaival. A története kedvelhető, bár a gyilkos kampóval való gyilkolászása picit béna.

Lamboh   2017. 10. 15.

Valamelyik nap összefutottam vele, ezért "újranéztem". Aztán meglepődve tapasztaltam, hogy még nem is láttam ezt a részt, csak a másodikat. Fogalmam sincs, hogy hogyan sikerült ezt a filmet ezidáig megkerülnöm. Oké, nem sok mindenről maradtam le azza... több»

Sabnock Sanatory   2018. 12. 16.

Én tudom mit tettem tavaly nyáron. Hát nem ezt a filmet néztem, de attól még egy jó kis tinihorror....Izgalmas, és leköti a nézőt, van benne kampós gyilkos, úgyhogy minden ok. Nézhető!

Szilonka   2017. 05. 20.

A 21. században is egy élvezető film, igazi klasszikus. Egy izgalmas történet, egy macska-egér harc,a minek sose lejhet vége.

VvV   2018. 12. 28.

Igazi fiatalos horror. A története is tetszett. Érdekes, hogyan dönt az ember egy szorult helyzetbe. A történet érdekessége, hogy nincsenek benne pozitív karakterek.

Ryan Phillippe
Sarah Michelle Gellar
Jennifer Love Hewitt
Jennifer Love Hewitt

Sarah Michelle Gellar és Freddie Prinze Jr. a forgatáson szerettek egymásba, 2002-ben házasodtak össze.

(Timo93)

Sarah Michelle Gellar a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.

Lois Duncan, a film alapjául szolgáló regény írója azt nyilatkozta, hogy nem tetszik neki a film, mert a filmesek mészárlást csináltak a regényéből.

(ps)

Helen szerepére Jennifer Love Hewittot is meghallgatták.

(ps)

A forgatás 50 napig tartott.

(ps)

Az eredeti előzetes úgy reklámozta a filmet, hogy "a Sikoly (1996) alkotóitól." A Miramax, a Sikoly jogtulajdonosa beperelte a készítőket, és a pert meg is nyerte, holott igaz, hogy Kevin Williamson írta a Sikolyt is.

(ps)

A forgatást Észak-Karolinból Kaliforniába helyezték át, ugyanis Jim Gillespie, a rendező kanyargósabb utakra vágyott a gázolós jelenethez.

(ps)

A banketten a Southern Culture On The Skids nevű banda játszik.