Rémségek könyve

Rebecca Gayheart
Michael Rosenbaum
Rebecca Gayheart
Loretta Devine

Főiskolai hallgatók egy csoportja arra gyanakszik, hogy a kampuszon történt halálesetek összefüggésbe hozhatóak bizonyos városi legendákkal.

(rbernadett)

Rendező: Jamie Blanks
Író: Silvio Horta
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 1999.02.11.

2023.11.06 Kóborló

Városi legendák

Rengeteg horrorfilm és sorozat merített már ihletett az úgynevezett városi legendákból. Na de mi van akkor, ha egy horrorfilm nem egy adott városi legendát vesz alapul történetének központi motívumává, hanem fog egy olyan sorozatgyilkost, akinek mind... Teljes kritika

Ütős darab, kissé elfeledve

Tudom, mit tettél tavaly nyáron és Sikoly. Az úgynevezett "tinihorrorok" etalonjai a kilencvenes évekből. Pedig van még itt egy másik, úgynevezett remekmű is, név szerint a Rémségek könyve, ami szerintem simán hozza az első kettő film színvonalát, le... Teljes kritika

2018.11.25 indingo

Ha azt nézem, hogy 20 éves, a film és van benne egy Jared Leto, no meg jó fej akarok lenni, akkor jó indulattal egy hármaska.

2018.11.22 Márton

Kevés vér és óvatoskodás

Wes Craven 1996-ban bemutatott Sikoly című horrorfilmjének hatására, egy kissé háttérbe szorult (de soha el nem tűnt) horrorzsáner kapott újult erőre, ez volt az úgynevezett tini-horrorfilmek! Rengeteg hasonló koncepciójú film próbálta meglovagolni ... Teljes kritika

2018.08.13 koricapito

Sikoly kopi.

A forgatást 1998. április 20-án kezdték meg, és 1998. június 29-re be is fejezték a film felvételeit. Szerző: Kóborló

A film rendezőjének, Jamie Blanksnek ez volt az első egész estés filmrendezése, ugyanis ezelőtt csupán rövidfilmeket rendezett. Szerző: Kóborló

A filmbéli Reese-t alakító Loretta Devine színésznő a tévében az 1973-as Coffy című filmet nézi.Szerző: Kóborló

A film forgatókönyvírója, Silvio Horta feltűnik egy apróbb jelenet erejéig a filmben, ahol egy diákot alakított. Szerző: Kóborló

Értékelés: 7.5/10
(2018. 03. 20.)
Ha pedig már felsejlett benned, mint régi, kedves emlék az üde ’90-es évekből, akkor idén sem fogsz benne csalódni. Több