Tudom, mit tettél tavaly nyáron

I Know What You Did Last Summer

2023.10.07 OkosMajom

Tudom, mit tettem 1997 nyarán!

Jim Gillespie rendező, a regény írója, Lois Duncan és a film forgatókönyvírója, Kevin Williamson nagyon jó filmet pakoltak le elénk, nézők elé! Még ma is ütős darab, és a kilencvenes években pedig hatalmas ovációval fogadták! Aztán végül is trilógiáv... Teljes kritika

2017.04.17 indingo

Azt azért figyelembe kell venni, hogy a film húsz éve készült. Ennek ellenére szerintem simán felveszi a versenyt a mai társaival. A története kedvelhető, bár a gyilkos kampóval való gyilkolászása picit béna.

Én tudom mit tettem tavaly nyáron. Hát nem ezt a filmet néztem, de attól még egy jó kis tinihorror....Izgalmas, és leköti a nézőt, van benne kampós gyilkos, úgyhogy minden ok. Nézhető!

2017.05.20 Szilonka

A 21. században is egy élvezető film, igazi klasszikus. Egy izgalmas történet, egy macska-egér harc,a minek sose lejhet vége.

2018.12.12 mamiéstöti2

Több színész egyik első alkotása, mely a következő lépcsőfokot jelentette nekik és ezért lett elég jó kis horror.

2017.11.01 Bazzzsi

Eléggé klasszikus film, a műfaj kedvelőinek kötelező darab. A történetében lehet hibákat keresni és találni is bőven, de itt a hangulat a lényeg.

2022.10.08 Erik Csok

Nem szoktam ilyen filmeket nézni, nem vagyok valami nagy horror fan. Viszont akartam valamit este nézni a tévében, és ez a film pont kapóra jött. Azt kell hogy mondjam, jó kis film, tipikus tini-horror, mint már írták is, de a jobb fajtából. Aki szereti az ilyen filmeket, annak ajánlom!

2017.10.15 Lamboh

Valamelyik nap összefutottam vele, ezért "újranéztem". Aztán meglepődve tapasztaltam, hogy még nem is láttam ezt a részt, csak a másodikat. Fogalmam sincs, hogy hogyan sikerült ezt a filmet ezidáig megkerülnöm. Oké, nem sok mindenről maradtam le azza... Több

2018.12.28 VvV

Igazi fiatalos horror. A története is tetszett. Érdekes, hogyan dönt az ember egy szorult helyzetbe. A történet érdekessége, hogy nincsenek benne pozitív karakterek.

2017.07.24 Lonka

Az alapsztori, miszerint elütünk valakit és mentve magunkat eltüntetjük a hullát, ami nem is hulla nem is olyan rossz. Persze voltak benne hibák, de egy eléggé meghatározó film.

2017.12.12 Greeta

Pár hete újra néztem. Azért úgy ha már az ember tudja, hogy ki a tettes, már nem annyira érdekes a történet. A szerelmi szálat legalább nem tolták túl.

2019.03.29 Timcsi

Egy szálon fut a történet, nem csapong, csak halad a cél felé. Izgalmas a végéig.

2018.11.24 Márton

Egy kiemelkedő tini-horror a 90-es évek végéből

Ha a 90-es évek vége felé két kiemelkedő tini-horrorfilmet kéne mondanom (ráadásul amire még készült pár rész is) akkor egyértelműen az 1996-os Sikoly ugrana be elsőnek, de szorosan követné az 1997-ben bemutatott Tudom, mit tettél tavaly nyáron című könnyed kis tini-horror! Anno nem tudom hogy hányszor láthattam e filmet, de az biztos hogy sokszor, mert egyáltalán nem egy rossz film beszélünk! Az első dolog amit kiemelnék a film pozitívumai közül, hogy kellő mértékben gyorsan bekövetkezik a film alapjául szolgáló végzetes esemény, ezáltal el is indítja azt a láncreakciót ami végigköveti az egész filmet! A másik olyan dolog amit kimondottan erősnek éreztem a filmben, a karakterek és a színészi alakításokat (ez alól talán csak Freddie Prinze Jr. karaktere log egy kicsit ki, bár ez is inkább csak azért, mert az ő karaktere nincs annyira jól kidolgozva) de egy tini-horrorfilmhez képest bőven vállalható az ő karaktere is! A gyilkosunk megjelenése is rendben volt, tulajdonképpen az ö karaktere miatt merem azt mondani, hogy a film kapott egy kis klasszikus slasheres beütést, ami szintén nem volt a kárára a filmnek! A vér és a brutalitás megjelenítése kellő mértékű, ha egy könnyed horrorfilmként tekintünk a végeredményre! A története jól felépített, akár még érdekesnek is lehet mondani és szerencsére képes feszültséget és izgalmakat is ébresztenie a nézőjében, ezáltal tudunk a karakterekért izgulni!

2019.04.23 petraszab

Egy egyszerű gyerekkori baklövés, ahol az ember rossz döntést hozott, és örökre megváltoztatja az életünket. Talán így lehetne összefoglalni a 90-es évek egyik legmeghatározóbb horrorját.