Közösség

Vélemény:

 

63 A sötétség 30 napja

(2007)

Egy estés mészárlásnak megfelel az alaszkai kisváros bemutatója.

 
Laca//Ho/rr/oR//   2021.07.13 14:01
0

Vegyes érzésekkel álltam fel a film után, hiszen egy jó kis elgondolású és érdekes történetet mutattak be, pusztán a karakterek voltak számomra túl egyszerűek. Köztudott, hogy szinte már minden lehetőséget kiaknáztak a vámpíros kategóriát illetően, ennek megfelelően kell már csak leülni hasonló filmeket megnézni, és elvárni tőlük azt, amit lehet. Nekem maga az a jól eldugott kisvárosi elképzelés az "isten háta mögött" inspiráló volt, és kíváncsivá is tett, hogy mégis mit fognak ebből kihozni. Maga az alapötlet, hogy adott egy alaszkai kisváros, melyet minden évben sötétség borít el, és ezzel együtt vámpírcsorda támadja meg a várost, egészen jó. Viszont a karakterek egyszerűsége, és szinte nulla hátterük, vagy érdekes személyek valamelyest lehúzta a filmet, de cserébe kárpótolt a könyörtelen, vérrel teletűzdelt jó sok jelenetsor, melyet David Slade tett a vászonra, és a vámpírcsordája. Voltak izgalmak jócskán, és látványos, brutalitás, ami szerintem megmentette a filmet (már aki szereti az ilyen vérben fürdő horrorokat). A tervezőket, maszkmestereket és a sminkeseket külön kiemelném, hiszen nagyon látványos, ijesztő karakterek "teremtettek" a vámpírok személyében. Látványos helyszínek voltak, helyenként izgalmas jelenetsorokkal, és egyszer meglehet nézni Josh Hartnett és Danny Huston csatáját. A végébe pedig még mondhatni vittek egy kisebb csavart a készítők.