Végső állomás (2000)

Final Destination

Szilonka   2020. 01. 31.

Imádom az egész szériát. Maga az ötlet is érdekes és a háttérsztory is jó hozzá.

indingo   2017. 04. 18.

Egy korszakalkotó film. 15 éve körülbelül tök véletlenül akadtam rá és ott ragadtam. Maga az alapötlet nagyon bejött. Ebben az első részben még nem annyira a paródia volt a cél, mint a következőkben.

Deku   2017. 07. 17.

Nagyon tetszenek ezek a film darabok, igazán véres és darabolós volt. Bár a sorozat részei egyre inkább egy kaptafára készültek de itt még igazán új volt és szórakoztató.

dailyfilmsan   2018. 10. 28.

Felvet néhány kérdést ez a film de mégis izgalmas volt. Igaz megkérdezném hogy miért pont 1 srác láthatta előre az összes borzalmat? A halál unalmas volt a napi rutin gondolta játszik egyet az emberekkel vagy miért? A mélypont a ravatalozóban ért eng... több»

Norbi   2018. 07. 24.

Mérföldkő a filmes világban. Nagyon nagyon kreatív ötlet, szuperül kivételezve. Nem vagyok horror film rajongó, de tényleg felejthetetlen élményeket nyújtott.

TomÁcs   2018. 04. 15.

Talán az összes részt láttam. Jó a története, itt a látvány is a helyén van. Ahogy indul, hogy veszekednek a reptéren a háttérben meg felrobban a repülő zseniális.

VvV   2018. 11. 17.

Az az első rész egyértelműen a legjobb. Az ötlet egyszerű, de nagyszerű .

112,9 millió dollár a film által hozott bevétel.

(LionelMessi10)

23 millió dollárból készítették a filmet.

(LionelMessi10)

A nyitó jelenetben Alexnek (Devon Sawa) úgy kellett tennie mintha aludna. A színésznő valójában elaludt a forgatás ideje alatt.

(SódóGA)

A temetésen Tod Marcel Prousttól idéz.

(SódóGA)

A film legtöbb karakterét fekete-fehér horror filmek sztárjai és rendezőik után nevezték el.

(SódóGA)

A film zenéjét John Denver írta, aki repülőbalesetben vesztette életét.

(SódóGA)

A történet egy soha nem lett forgatott X-akták epizód forgatókönyvén alapszik.