Végső állomás (2000)

Final Destination

leo1969   2021. 12. 24.

Minden része nagyon jó.

indingo   2017. 04. 18.

Egy korszakalkotó film. 15 éve körülbelül tök véletlenül akadtam rá és ott ragadtam. Maga az alapötlet nagyon bejött. Ebben az első részben még nem annyira a paródia volt a cél, mint a következőkben.

Deku   2017. 07. 17.

Nagyon tetszenek ezek a film darabok, igazán véres és darabolós volt. Bár a sorozat részei egyre inkább egy kaptafára készültek de itt még igazán új volt és szórakoztató.

dailyfilmsan   2018. 10. 28.

Felvet néhány kérdést ez a film de mégis izgalmas volt. Igaz megkérdezném hogy miért pont 1 srác láthatta előre az összes borzalmat? A halál unalmas volt a napi rutin gondolta játszik egyet az emberekkel vagy miért? A mélypont a ravatalozóban ért eng... több»

Szilonka   2020. 01. 31.

Imádom az egész szériát. Maga az ötlet is érdekes és a háttérsztory is jó hozzá.

Ms. Akárki   2019. 04. 20.

Nagyon, nagyon jó film. Izgalmas és érdekes alapötlettel operál. Nem hiába folytatták már ennyiszer. Nagyon izgalmas volt figyelni megannyiszor, hogy hogyan próbálják kicselezni a halált...

harnas1207   2018. 11. 30.

Az biztos, hogy eredeti a film ötlete. Azon túl viszont nem adott semmit a film. A következő részek egyenesen bénák voltak.

112,9 millió dollár a film által hozott bevétel.

(LionelMessi10)

23 millió dollárból készítették a filmet.

(LionelMessi10)

A nyitó jelenetben Alexnek (Devon Sawa) úgy kellett tennie mintha aludna. A színésznő valójában elaludt a forgatás ideje alatt.

(SódóGA)

A temetésen Tod Marcel Prousttól idéz.

(SódóGA)

A film legtöbb karakterét fekete-fehér horror filmek sztárjai és rendezőik után nevezték el.