Végső állomás

Végső állomás

Final Destination

Alex (Devon Sawa) osztálykirándulásra indul Párizsba, de rossz előérzete miatt az indulás előtt néhány társával leszáll a repülőről. A repülő felszállás után kigyullad. Az eseményt követően egyre többen lesznek véletlennek tűnő balesetek áldozatai. Úgy tűnik, a végzetüket egyikük sem… Több

Rendező: James Wong
Forgatókönyvíró: Glen Morgan, James Wong, Jeffrey Reddick
Premier (HU): 2000.10.19.
Több

2024.02.14 Schumy1

Különleges volt. Nincs gyilkos, hanem a sors, „az akár velünk is megtörténhet bármikor”, ez emeli magasra ezt a filmet. Remek.

2022.07.05 BRANTON

a nap véleménye

Gondolkodtam az elmúlt napokban, hogy miről írjak. Sorozat, film, vagy esetleg egy komplett filmszériát vegyek sorra? Nemrégiben publikáltam a Die Hardról, amely ugye egy akciófilm-széria. Arra gondoltam, hogy evezzünk most egy kicsit más vizekre. Jö... Teljes kritika

2017.04.18 indingo

Egy korszakalkotó film. 15 éve körülbelül tök véletlenül akadtam rá és ott ragadtam. Maga az alapötlet nagyon bejött. Ebben az első részben még nem annyira a paródia volt a cél, mint a következőkben.

2022.03.03 JRD

Gyomorforgató...

A Halál mindig arat...- akár ez is lehetne a sok részt megélt Végső állomás alcíme. Minden rész úgy kezdődik, hogy egy brutál balesetet túlélnek páran. Rengetegen meghalnak a legváltozatosabb, legabszurdabb vagy épp legvéresebb módon. És mindig van egy ember, aki ezt előre meglátja. A film nem nagy teljesítmény. A színészi játék sem. Viszont látványnak nem rossz. Vajon ki nyeri a játszmát? A Halál nem hagyja legyőzni magát? Vajon mekkora esélye van az életben maradt áldozatoknak? Ha tudni akarod, nézd meg minden részét... de addig is filmre fel, és jó szórakozást!

2023.03.22 Erik Csok

Az egyik legkreatívabb ötlettel rendelkező film

Szerintem amikor ez a film kijött, újat tudott mutatni a horrorrajongóknak. Na, itt nem a félelemkeltésre gondolok, vagy a sok vérre, hanem az egészen kreatív történetre. Ugyan az effektek nem a legjobbak, és nagyon 90-es évekbeli a hangulat (ami szerintem csak jó), de mégis szórakoztató. Sajnos a további részek minősége egyre lejjebb ment, de szerintem azok is nézhetőek. Mégis, én valahogy nem tudom, melyik kategóriába soroljam. Szerintem horrornak túl gyenge, misztikus thrillernek pedig túl durva és véres. A hangulat, mint már írtam, nagyon adja, mégis, valahogy nem tudom horrornak tartani, csak egy nagyon jó alapötlettel rendelkező misztikus filmnek, ami próbálkozik horror elemekkel ijesztgetni, kisebb-nagyobb sikerrel. És ha túl negatívnak tűntem volna, én ezt egy jó filmnek tartom, és szeretem is, úgyhogy én ajánlom, viszont ne várjunk el semmi ilyen nagy borzongást! Valamint még egy kis mondanivalót is hordoz magában, ami konkrétan a szomorú igazság.

112,9 millió dollár a film által hozott bevétel.Szerző: LionelMessi10

23 millió dollárból készítették a filmet.Szerző: LionelMessi10

A nyitó jelenetben Alexnek (Devon Sawa) úgy kellett tennie mintha aludna. A színésznő valójában elaludt a forgatás ideje alatt.Szerző: SódóGA

A temetésen Tod Marcel Prousttól idéz.Szerző: SódóGA