Sziklák szeme (2006)

The Hills Have Eyes

Sziklák szeme

Kóborló   2020. 01. 10.
Mutánsveszély!

Mint oly sok horrorrajongónál, úgy nálam is kicsapta a biztosítékot annak idején a hollywoodi remake hullám. De feltétlenül fontos megemlíteni, hogy úgy nagyjából tíz újrafeldolgozásból egyet biztos, hogy jóra lehetett osztályozni, és úgy körülbelül húszból egy akár még az alapjául szolgáló eredetinél is jobb lett. Nos, a 2006-ban készített Alexandre Aja-féle Sziklák szeme talán egy paraszthajszállal, de nekem jobban tetszett, mint az 1977-es, Wes Craven által készített film. Nem feltétlenül szeretném összehasonlítani a kettőt, de ha már remake-elnek egy régebbi filmet, akkor azt szerény véleményem szerint pont így képzelem el. Kimondottan tetszett ebben a változatban, hogy az eredeti film ... több»

HETEDIK   2019. 10. 18.

Aja egyik legjobb és legbrutálisabb filmje, ez tényleg csak erős idegzetűeknek való.

sabnock666   2018. 03. 15.

Nem rossz alkotás, bár lassan indul, de aztán rendesen összevérez mindent, és mindenkit. Sokkoló, borzongató képsorok, jól megmunkált mutánsok, ijeszgetnek keményen minket! Ajánlott film.

Gyalog őrmester   2017. 12. 30.

Szerintem ez egy elég rosszra sikerül remake(ha valaki nem ismerné, az eredetit Wes Craven rendezte 1977-ben) nekem az eredeti nagyon tetszett. Ez viszont megint csak arról szólt, hogy össze-vissza fröcsögjön a vér és legyen minél brutálisabb.

SzFa   2017. 09. 05.

Jó film. Bár volt egy két rész ami számomra sok, de ebbe a műfejba tökéletesen bele illik.

Greg Nicotero, a film fő maszkmestere egy apróbb szerepben látható a filmben, ő alakította az egyik mutánst.

(Kóborló )

A film költségvetése 15 millió dollár volt, amit megjelenésének első hétvégéjén vissza is termelt a mozipénztáraknál.

(Kóborló )

A magas hőmérséklet mellett további hátráltató körülmény volt a napi szinten jelentkező homokvihar.