Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Sziklák szeme (2006)

The Hills Have Eyes

Sziklák szeme

Róbert Molnár   2020. 08. 09.

Undorító egy film, de persze a maga nemében ilyennek kell lennie, szóval ez inkább pozitív semmint negatív kritika. Eléggé felcseszte az agyamat, viszont pont ez is a horrorral jár. A maga nyers módján fonja a történet szálát, nem figyelve arra, hogy... több»

Kóborló   2020. 01. 10.

Mutánsveszély!

Mint oly sok horrorrajongónál, úgy nálam is kicsapta a biztosítékot annak idején a hollywoodi remake hullám. De feltétlenül fontos megemlíteni, hogy úgy nagyjából tíz újrafeldolgozásból egyet biztos, hogy jóra lehetett osztályozni, és úgy körülbelül ... teljes kritika»

Laca//Ho/rr/oR//   2020. 05. 13.

Hű maradt az eredeti önmagához

Ez az alkotás is azok sorába tartozik, melyek remake-et kaptak, és már már úgy vagyunk velük, hogy minek. Rengeteg filmet feldolgoztak már, és többnyire csak negatív véleménnyel vagyunk róluk, hiszen meg sem közelítik az eredetit. Szerencsére akad pá... teljes kritika»

HETEDIK   2019. 10. 18.

Aja egyik legjobb és legbrutálisabb filmje, ez tényleg csak erős idegzetűeknek való.

Sabnock Sanatory   2018. 03. 15.

Nem rossz alkotás, bár lassan indul, de aztán rendesen összevérez mindent, és mindenkit. Sokkoló, borzongató képsorok, jól megmunkált mutánsok, ijeszgetnek keményen minket! Ajánlott film.

Gyalog őrmester   2017. 12. 30.

Szerintem ez egy elég rosszra sikerül remake(ha valaki nem ismerné, az eredetit Wes Craven rendezte 1977-ben) nekem az eredeti nagyon tetszett. Ez viszont megint csak arról szólt, hogy össze-vissza fröcsögjön a vér és legyen minél brutálisabb.

SzFa   2017. 09. 05.

Jó film. Bár volt egy két rész ami számomra sok, de ebbe a műfejba tökéletesen bele illik.

Greg Nicotero, a film fő maszkmestere egy apróbb szerepben látható a filmben, ő alakította az egyik mutánst.

(Kóborló )

A film költségvetése 15 millió dollár volt, amit megjelenésének első hétvégéjén vissza is termelt a mozipénztáraknál.

(Kóborló )

A magas hőmérséklet mellett további hátráltató körülmény volt a napi szinten jelentkező homokvihar.

(Kóborló )

Elméletileg kivágtak két percet a filmből, hogy ne kerüljön a legmagasabb X-es besorolásba Amerikában.

(Kóborló )

A film felvételét nagyon megnehezítette a kimondottan magas marokkói sivatagi hőmérséklet.

(Kóborló )

A film producerei, Wes Craven és Peter Locke eredetileg abban a sivatagban akarták leforgatni az új változatot, ahol a 77-es filmet készítették. Erre viszont nem volt lehetőségük, mert amikor felkeresték az eredeti helyszíneket, szembesültek vele, hogy időközben társasházak épültek a környékre.

(Kóborló )

A 2006-ban készített Sziklák szeme egy feldolgozás, az eredetit Wes Craven készítette el 1977-ben, azonos címen.

(Kóborló )

A film elején látható elváltozások nem radioaktív természetűek. A fotók Vietnamban készültek olyan gyerekekről, akik születésüktől fogva valamilyen betegségben szenvedtek. A mutációkért valójában az amerikai hadsereg narancssárga hatóanyaga (Agent Orange) a felelős.

(ps)

A nukleáris krátert teljes egészében digitális úton alkották.

(ps)

Az autóbaleset jelenetét 3 napig forgatták.