Bőrpofa: Texasi láncfűrészes mészárlás III. (1990)

Leatherface: Texas Chainsaw Massacre III

Kóborló   2022. 03. 04.

Legalább nem viccelték el úgy, mint a második A texasi láncfűrészes-filmet

Miután megnéztem az 1986-ban készített második A texasi láncfűrészes-filmet (amit idehaza a "csodás" Halálbarlang címre kereszteltek), nem fogadtam volna túl nagy tétben arra, hogy akárcsak megközelítheti az 1974-es első rész színvonalát. Viszont arr... teljes kritika»

Syracuse   2015. 05. 14.

Leatherface karkatere itt változik először egyfajta áldozattá, a társadalom és családja áldozatává, ha jól emlékszem. És nagyjából ki is fogytam a pozitívumokból.

BoBamburg   2018. 02. 12.

Hááát..Azért a második rész is jóval gyengébb volt mint az első, így ennek már más ledülettel álltam neki, így relatív azt kaptam amit sejtettem. Egy nem túl átgondolt, gagyi trash horrort. Egyszer elmegy, de megvan az emberbe az a bizonyos "hát ezért kár volt" érzés :(

Filmbarbár   2018. 12. 23.

Unalmas, gyenge utánérzése az első résznek, ugyancsak sablonokból összedobálva (eltévedő utazók, kínzások, családi perpatvarok stb.). A figurák megint csak változtak az első, illetve a második részhez képest, már követhetetlen, hogy ki kicsoda, hogya... több»

Lóri Ádámcsik   2022. 03. 02.

1x nézhető

Jobb, mint az első két rész.

moov18   2016. 02. 07.

Az egész film már-már komikus jellegű, komolyan vehetetlen, hatástalan. Persze lehet hivatkozni arra, hogy 1990-ben készült, nyilvánvalóan elmaradott a kor mai filmjéhez. Képi világa, zenéje, történetmesélése szempontjából igencsak soványra sikerült.... több»

somi   2015. 11. 22.

A film forgatását 1989 augusztusában kezdték meg, majd 1989 szeptemberére már be is fejezték.

(Kóborló )

A film eredeti hossza 85 perc volt, viszont több országban is csupán erősen megvágott változata kerülhetett a mozikba.

(Kóborló )

A filmhez leforgattak egy sokkal keményebb befejezést is, ami egyfajta tisztelgés volt az 1974-es film előtt, de végül a film producerei elvetették azt a befejezést.

(Kóborló )

A film rendezésére jelentkezett Jon Hess is, de az elképzelései a filmmel kapcsolatban nem egyezett a stúdió fejeseinek elképzeléseivel.

(Kóborló )

A filmet forgalmazó New Line Cinema 1989. november 3-án szerette volna már a mozikban bemutatni a filmet, végül ismeretlen okok miatt eltolták a film bemutatását 1990. január 12-re.