A texasi láncfűrészes mészárlás: A kezdet (2006)

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 11. 12.

Aki horror rajongó tudja, hogy kötelező volt megnézi. Az már egy + pont volt, hogy ugyan azokkal a színészekkel megcsinálták ezt az előzményt, amiben a 2003-as emberek voltak benne. Voltak látványos, izgalmas részek a filmben. A rendezőnek sikerült tehát egy nem monoton, sablonos tipikus darabolós átlagos filmet kihoznia és hű maradt a nevéhez a film.

Filmbarbár   2018. 12. 24.
Minimálisra venni az empátiát

Számomra ez is inkább az átlagos kategória, talán csak a befejezéssel tudtak kicsit újítani az alkotók. Ugyanis a hasonló filmeknél az embereknek van egy többé-kevésbé titkolt várakozásuk a zárással kapcsolatban: CSELEKMÉNYLEÍRÁS itt viszont mindegyik fiatal meghal, ráadásul a csaj a legvégén úgy, hogy picivel több szerencsével talán lett volna esélye a túlélésre, úgyhogy ez így talán egy kicsit fricska is a nézőknek, illetve a műfajnak. CSELEKMÉNYLEÍRÁS VÉGE Itt is R. Lee Ermey viszi el a filmet a hátán, jól hozza az eszelőst, viszont ennél több pozitívumot nem tudok említeni. Amit hiányoltam, az pont Bőrpofa lelki fejlődése, számomra legalábbis ezt (is) jelentette volna a "kezdet" kitétel.... több»

harnas1207   2018. 12. 12.

Hozza a az igazi bőrpofa filinget, többet ugyan nem, de igazán belegondolva vajon mi újat mutathatna még? A komor hangulat, ezzel a családdal már önmagában nyomasztó, nem is kell ide öldöklés.

sabnock666   2018. 08. 26.

Nos, mivel horror rajongó lennék, hát nekiültem megnézni a Bőrpofa újabb részét...és ő keményen a húrok közé csap. Komor tájak,lepukkant ház, zakkant, őrült família...minden egybe van, és kezdődhet a mészárlás. Nincs újdonság, de itt nem ez a lényeg. Izgalom, borzongás, és Bőrpofa.

BoBamburg   2018. 03. 07.

Engem annyira nem nyűgözött le mint amennyire dicsérik. Nem rossz, de a 2003-as elődje nekem sokkal jobban bejött (habár azt anno rengetegszer megnéztem, lehet a nosztalgikus élmény is rátesz). De ez számomra felejthetőbb alkotás volt. Néhol logikátlan volt számomra, plusz nem nagyon értettem miért köt bele mindenki Tommy-ba mikor egyértelmű, hogy egy örült aki lecsap bárkit,aki b@*****tja :D

Kathy Lamkin
Lee Tergesen
Lee Tergesen
R. Lee Ermey

Az Ericet játszót Matt Bomer fejét forgatás közben valóban betekerték celofánba, de az álla alsó részén hagytak egy kis rést, hogy levegőhöz juthasson.

(Filmbarbár)

A filmben elütött tehén üvegszálból készült, megtöltötték vérrel, belsőségutánzatokkal, műcsontokkal, majd mindezeket összeerősítették.

(Filmbarbár)

A filmet mintegy tizenhatmillió dollárból forgatták le. Az USA-ban majdnem negyvenmillió, világszerte kb. ötvenkétmillió dollárt termelt.