Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Halálbarlang (1986)

The Texas Chainsaw Massacre 2

Tomi Tomi   2021. 09. 04.

Felesleges próbálkozás

Hooper 12 évre rá készítette el saját remekművének folytatását, ami nemhogy meg sem közelítette azt a minőséget, amit az első rész felépített a suspense-szel megtöltött világával, hanem a nyomába sem ért. Az érzéseim nagyon felemásak, fogjuk rá, hogy... teljes kritika»

Filmbarbár   2018. 12. 23.

A felesleges folytatás

Nem igazán tudom hová tenni ezt a filmet, képtelen voltam eldönteni, hogy vajon komolyan gondolták-e az egészet, vagy éppen paródiának szánták, annyira elüt az első résztől. Mondjuk eleve kicsit furcsa, hogy ha az első rész olyan nagy siker volt, akk... teljes kritika»

BoBamburg   2018. 02. 08.

Hát az első rész minőségével köszönőviszonyban sincs a film. Nem arról van szó,hogy rossz...SŐT! Ha az ember megiszik haverokkal pár sört és közbe ránéznek erre a filmre még teljesen oké is lehet, de önmagában kissé kevés. Szórakoztató, de buta. Valamivel erősebbet vártam volna tőle :\

Syracuse   2015. 05. 14.

Nem sok maradt a '74-es film hangulatából, ráadásul már 1986-ban járunk, amikor ennél komolyabb horrorok is léteznek. 3 csillagot azért kap, mert kevesebb esetén nem tudnám hova lepontozni a folytatásokat.

somi   2015. 11. 22.

A Cannon stúdió horrorfilmet szeretett volna készíttetni, míg Tobe Hooper inkább egy fekete humorú vígjátékot. Amikor a film elkészült, a stúdió meglehetősen elégedetlen volt.

(Filmbarbár )

A film egyik jelenetében Tobe Hooper is megjelenik egy cameoszerepben.

(Filmbarbár )

Az első rész megjelenése után Bill Moseley elkészített egy rövidfilmes paródiát The Texas Chainsaw Manicure címmel, amely elnyerte Tobe Hooper tetszését, és a rendező el is határozta, hogy a folytatásban szerepet biztosítanak a színésznek.

(Filmbarbár )

Tobe Hooper eredetileg csak producerként akart részt venni a film elkészítésében, de a viszonylag alacsony költségvetés miatt nem találtak olyan rendezőt, aki elvállalta volna a feladatot.

(Filmbarbár )

Dennis Hopper a film elkészülte után úgy nyilatkozott, hogy ez volt a legrosszabb mozi, amiben valaha is játszott.