Maniac (2012)

Maniac

Maniac

János Antal   2021. 04. 20.

Művészhorror, de az érthetőbb/nézhetőbb fajtából. Érdekes, ahogyan a gyilkos szemszögéből nézhetjük végig az eseményeket. Kellően beteg, elég véres, érdekes, és végig belengi valami komor, fájdalmas hangulat. A főszereplő csajt sajnáltam, de a legvég... több»

Kóborló   2021. 01. 09.

Egy érdekes nézőpontú újrázás

1980-ban egy bizonyos William Lustig (akinek a nevét a horrorrajongók elsősorban a Mániákus zsaru című horror-trilógiával ismerhették meg) rendezte meg az eme film elődjeként számon tartott, Maniac (Elmebeteg címen is fellelhető) című horrorját. Jóma... teljes kritika»

hell.l   2017. 05. 01.

Egy nagyon jól felépített film lett, egyszerűen zseniális. Drámai, sötét , végig feszültséggel. Pozitívan csalódtam benne. Elijah Wood alakítása nagyszerűre sikerült.

Az eredeti, 1980-as Maniac film rendezője, William Lustig itt a produceri feladatokat látta el.

(Kóborló )

Az 1980-as, Maniac című filmet New Yorkban forgatták, az új változatát viszont Los Angelesben.

(Kóborló )

Annál a jelenetnél, melyben Frank (Elijah Wood) felmegy Lucie (Megan Duffy) lakásába, a Q Lazzarus - Goodbye Horses dalát hallgatják. Ez egy utalás az 1991-es, A bárányok hallgatnak című filmre, melyben szintén egy olyan gyilkos szerepel, aki megcsonkítja az áldozatait.

(Kóborló )

Az eredeti változat sok rajongója támadta ezt a filmet Elijah Wood személye miatt.

(Kóborló )

A filmet mindössze 4 hét alatt készítették el.