Közösség

Vélemény:

 

60 Bőrpofa: Texasi láncfűrészes mészárlás III.

(1990)

Bőrpofa: Texasi láncfűrészes mészárlás III.

 
Filmbarbár   2018.12.23 21:22
1

Unalmas, gyenge utánérzése az első résznek, ugyancsak sablonokból összedobálva (eltévedő utazók, kínzások, családi perpatvarok stb.). A figurák megint csak változtak az első, illetve a második részhez képest, már követhetetlen, hogy ki kicsoda, hogyan is kerül Bőrpofa újabb és újabb családokba, ráadásul az idő előrehaladtával - 26 évvel vagyunk az első sztori leforgatása után - semmit sem öregszik. És amíg az első részre még rá lehetett fogni, hogy van mondanivalója, és hogy a jellemek pszichotikussága részben megmagyarázható, itt már inkább csak azért tébolyodottak, hogy valami történjen is a filmben, kiüresedett papírmasék, akiket öncélúan szerepeltetnek az alkotók. A 2. rész után valószínűleg csavarni akartak egyet a sztorin, és visszatértek a sötét hangulathoz, csak hát ez nem igazán jött össze. A végeredmény egy lapos, semmitmondó kaszabolós film, lassú bevezetéssel, siralmas cselekményszövéssel, még a tucatfilmek között is gyenge. Nem nagyon tudnám ajánlani senkinek, én is csak azért néztem meg, mert elhatároztam, hogy az összes részen végigrágom magam, de a sorozat nézése közben egyre inkább az az érzésem, hogy kár időt pocsékolni ezekre a filmekre, az első rész még elment, viszont a sorozat egyáltalán nem érdemli meg, hogy a nagy horrorok között szerepeljen, gyakorlatilag az első rész hírneve élteti még ezt az egészet.