Gyilkosság

Deku   2017. 08. 21.

Oltári sorozat, nagyon szeretem alapból is a krimi műfajt de ez tökre újat adott. Nagyszerű a misztikus oldala. Egyáltalán semmi jót nem vártam tőle és mikor elkezdtem nézni szép lassan azt éreztem, hogy hiba lett volna kihagyni.

Gigi   2016. 12. 28.

ZSENIÁLIS! Ritkán fordul elő, hogy egy sorozat ekkora űrt tud hagyni maga után, de én még sokkal de sokkal több évadot is szívesen néztem volna. Oké, hogy az utolsó évad más volt, meg hogy lezárásnak szánták, de nekem akkor is hiányzik. Sok fórumon alakult ki vita a lezárással kapcsolatban, de engem olyan szinten megvett a sorozat, hogy nem tudtak volna olyan befejezést csinálni, amit én ne néztem volna ugyanolyan szívesen. A történet, a karakterek nálam telitalálat. Imádtam minden egyes részét!

Cptn Jinbe   2017. 06. 09.

Rejtélyes és misztikus háttérttörténettel büszkélkedhet ez a sorozat. Szuper színészekkel. Szerintem igencsak jó. Látom benne a fantáziát és külön tetszett a zenei világa. Amivel hihetetlen jó módon elkapták a sorozat stílusát vele.

Curacao86   2016. 09. 11.

Tisztában voltam vele, hogy feldolgozásról van szó. Ott van még az, hogy kevés rész látható egy évadba, valamint a nem túl meggyőző szinopszis és kevésbé ismert színészek. A lassú, melankolikus, de mégis csontig hatoló izgalom már az első részben rabláncra ver minket és nem enged szabadulni az emberi fejlődéshez és a természetünk, valódi énünk kibontakozásához, másik számára való megnyílásához hasonlóan lassan jövünk rá mindenre és mindenki motivációjára. Lehetett volna szó arról is, hogy az alap sztorit a 3-dik évaddal lezárják, de a karakterek kiteljesedése szempontjából volt még igazán szüksége egy utolsó ügyet feldolgozó rövidke 4-dik évadra. Szokták mondani, hogy lassú víz partot mos, ami elég nagy közhely, de ez a sorozat is valahogy így képes hatni, ahogy az emberi kapcsolatok kifejlődnek.

Gergely Varju   2016. 04. 04.

Remek feldolgozás, jó karakterekkel, jó szereposztással. Legalábbis az első pár évad. Az utolsó évad sajnos nagyon nem ugyanaz. Véleményem szerint a színvonal csökkentéshez köze van a sorozat körüli egyéb változásoknak (kik állnak a sorozat mögött) és sajnos ez egy jellemző trend része.

Összesítés: még az utolsó évad sem tud levonni abból, amit itt bemutattak. Csodálatos főszereplő, csavaros történet, rendkívül megkapó főcím zenével. Csak ajánlani tudom. több»