Gyilkosság

1. évad (2011) - 13 epizód
2. évad (2012) - 13 epizód
3. évad (2013) - 12 epizód
4. évad (2014) - 6 epizód

Rosei Larsen gyilkosság áldozatává válik, melyet követően a seattle-i nyomozók elkeseredett hajszába kezdenek a tettes ellen.

(hp)

Zene: Frans Bak
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2013.07.03.

2024.02.06 Dino56

Nagyon tetszett

Nagyon izgalmas. Időnként kicsit belassul, mert új szálak jönnek, új játékosok. Tele van csavarral. A figurák kidolgozottak. Állandó feszültség.

2021.12.22 petraszab

Az első két évad ügye számomra hosszú volt, kicsit túltolták, de a 3. és 4. évad kellően pörgős és izgalmas volt.

2021.12.23 Annuska

Az elmúlt években kimaradt ez a sorozat, de idén pótoltam. Kegyetlen volt, és sötét, gondolom, az is koncepció volt, hogy maguk a főszereplők se legyenek különösképp szimpatikusak.

2020.04.11 Greta

Ne hagyd ki!

Ne hagyd ki, ha szereted a krimit! Főleg a sötétebb fajtát, társadalmi-emberi látleletekkel (különösen a harmadik évad). És folytasd, ha bírod akár a pszicho-horrort is (negyedik). De többet is ad annál. Ritka az olyan sorozat, ami évadról évadra erősödik és jobb lesz, egyre többet vállal fel, majd kerek egészként tudják lezárni. Ez olyan. Az utolsó évadban már elvisz az emberi pokol legmélyére, de erőlködés nélkül fel is tud hozni onnan (az utolsó rész címe: Éden). Örülök, hogy az inkább kezdeti kis hibák (némi sematizmus a cselekmény-bonyolításban, időhúzás) ellenére végignéztem. A szereplők mind jók, de a két főszereplő halhatatlan páros lett nekem! Csodás a két színész közötti összhang, mondhatni egymásnak vannak teremtve. Remek nyomozós szórakozás, vérbeli skandináv-jellegű krimi, de aki fogékony, az ezen túlmutató rétegekben is elmerülhet. Akár segítség is lehet annak, akit jókor talál meg.

2021.12.20 belavagyok

A 2. ügy nekem jobban bejött. Érdekes sorozat volt, helyenként kicsit lassú.

(2018. 03. 01.)
Összesítés: még az utolsó évad sem tud levonni abból, amit itt bemutattak. Csodálatos főszereplő, csavaros történet, rendkívül megkapó főcím zenével. Csak ajánlani tudom. Több