összes rész (298)

Ms. Akárki   2019. 08. 25.

Matthew Gray Grubler karakterét imádtam benne főleg a zseniális eszével. Kicsit ugyan antiszociális de épp ettől olyan szerethető a karakter. Nyomozások igazán izgalmasak és látványosak az üldözések. Az első két évadot mindenképpen érdemes megnézni.

harnas1207   2018. 12. 13.

Elme gyilkosok

A Gyilkos elmék egy nagyon különleges sorozat. Első ránézésre egy igényes sorozat, keményebb és összetettebb történetekkel, mint bármely más krimis társa. Azonban ha kicsit megpiszkáljuk a felszínt, akkor egy nagyon irritáló maszlagot kapunk. Szeret... teljes kritika»

Deku   2017. 08. 21.

Az elején nagyon kedveltem ezt a sorozatot viszont szép lassan azért belefáradtam mindig ugyanabba a sablonos bűnügyekbe amit színre hoz. Ezt leszámítva érdemes belenézni.

Edii   2015. 09. 16.

Egy tökéletes sorozat, minden rész izgalmas, fordulatos. A karakterek nagyon jók, a színészek pedig fantasztikusak!

Dodi   2015. 01. 30.

Mindig figyelemmel követtem a sorozatot, de csatlakozva az előttem szólókhoz, valahogy a sorozat elhanyatlott, de egyébként nagyon jók a karakterek és a fordulatok is.

Gigi   2017. 01. 03.

Abszolút toplistás, nem csak az ügyek, a nyomozás, hanem a csapat miatt is.

dittee   2015. 12. 28.

Mindig nagyon érdekes, izgalmas. Nagyon szerethetőek a karakterek és a színészek is kiválóan alakítják őket. Egyes részek elég brutálisra sikeredtek, de szeretem...

Matthew Gray Gubler

A 14. és 15. évadot együtt forgatták.

(Thibo84)

Kate Callahan (Jennifer Love Hewitt) egy évad után elhagyta a show-t, a helyére Dr. Tara Lewis (Aisha Tyler) érkezett. Hewitt és Tyler a legjobb barátokat és munkatársakat játszották a Szellemekkel suttogóban (2005).

(Thibo84)

13 évad alatt Matthew Grey Gubler és Kirsten Vangsness az egyetlen olyan karakterek, akik a kezdetektől fogva a sorozatban maradtak, a többi tag pedig elhagyta a projektet (bizonyos esetekben visszatért), vagy lelőttek. Matthew Gray Gubler (Dr. Spencer Reid) tartja a rekordot, eddig 323 részben szerepelt, míg Kirsten Vangsness (Penelope Garcia) 321-ben.

(Thibo84)

Dr. Spencer Reidnek 187 az I.Q-ja, fotografikus memóriája van, és akár húszezer szót is olvashat percenként.

(Thibo84)

Penelope Garcia karakterének csak egy epizódban kellett volna szerepelnie, de annyira megtetszett a készítőknek a játéka, hogy végül állandó szereplő lett.

(Thibo84)

Reid karaktere egy csodagyerek volt, a történet szerint 12 évesen érettségizett le. Matthew Gray Gubler szerint a Reid Asperger-szindrómás, és talán részben skizofrén is. Reid édesanyja is skizofrén.

A sorozat eredeti címe Quantico lett volna, a pilotot Vancouverben forgatták. A Quantico forgatókönyvében Jason Gideon karakterét Jason Donovannek hívták.

Mandy Patinkin (Jason Gideon) fiát szintúgy Gideonnak hívják, mint a sorozatban a színész által játszott karaktert.

Habár az első évadban is láthattuk, Kirsten Vangsness hivatalosan csak a második évadban lett a sorozat állandó tagja.

A Hispanic nem Garcia származására utal. Így hívják nevelőapját.

A téma rajongóinak kötelező darab, de úgy gondolom, szinte bárki számára jelenthet kikapcsolódást.
Értékelés: 8,5/10 több»