A mentalista

7. évad (2014) - 13 epizód

Robin Tunney
Amanda Righetti
Simon Baker

Patrick Jane egy időben a természetfeletti képességei népszerűsítésével járta az országot , mellyel szép sikereket könyvelhetett el. Egy alkalommal a rendőrségnek is segített, emiatt azonban családja egy sorozatgyilkos bosszújának áldozatává vált. Patrick ezt követően csatlakozott a… Több

Premier (HU): 2009.02.02.

2023.04.02 Gamehun638

Hangulatos film. Szerethető szereplőkkel. A végét iszonyatosan összecsapták, és picit bosszús is voltam miatta. Ahogyan írták, az első évadok voltak igazán jók, a többi csak árnyéka volt már.

2020.11.15 qwer

Valamikor aktuális kedvencem volt, amolyan könnyed krimi-thriller sorozat. Azt azért hozzá kell tenni, hogy Robin Tunney miatt szinte minden rész után abba akartam hagyni, volt valami kellemetlen az ő Teresa Lisbonjában, Tim Kang viszont mindig meggy... Több

2018.01.21 mamiéstöti2

Szimpatikus volt a főszereplő játéka ezért el kezdtem nézni, de pár rész után rájöttem, hogy nem az én stílusom.

2017.04.10 indingo

Az első egy-két évad remek volt, utána már kezdett picit felhígulni és az ok-okozat kezdett háttérbe szorulni, pedig előtte mindig ügyeltek rá. A mentelista karakter jó ötlet volt és a maximumot kihozták belőle.

2021.02.13 Eastern79

Jól indult

Amikor még néztem tévét, ez volt az egyetlen sorozat, amit rendszeresen követtem. A főszereplő stílusa, játéka, és eleve az általa hozott karakter új színfolt volt a krimiken belül, és nagyon ügyesen voltak felépítve az egyes epizódok, emlékszem, volt olyan része, amin teljesen lehidaltam, mert annyira jó volt a sztori, és olyan klasszul volt megrendezve, hogy akár önálló mozifilmként is megállta volna a helyét. Talán az első évad után kezdett egysíkúvá válni, és valóban a "főellenség" kilétének felfedése rontotta el a szériát, pontosabban a negatív szereplő jellegtelensége. Íme egy példa arra, hogy lehet elcseszni egy eredeti ötletet a rossz színészválasztással. Kár érte, mert nagyon hangulatos és izgalmas sorozatnak indult.

Minden közeli jelenetben láthatjuk, hogy Patrick pupillái kitágulnak, ezzel jelezve hipnotikus képességét.Szerző: hp

A 6. évad 8. részig az epizódok címe valamilyen módon utal a vörös színre ("Paint it Red", "Scarlett Fever", "Russet Potatoes", "Bloodshot"), mivel Patrick nemezisének neve Red John. Szerző: hp

Szinte minden részben feltűnik egy vörös hajú nő.Szerző: hp

Patrick Jane autója az 1970-es évek elejéről származó Citroën DS, melyet 1955 és 1975 között Franciaországban gyártottak. Az Egyesül Államokban 1956-tól 1972-ig árusították.Szerző: hp

A legtöbb epizódban az áldozat vagy az elkövető neve utal a karakter valódi személyiségére, például: McTyranny (zsarnok), Quick (gyors), Just (igazságos), Unjust (igazságtalan).Szerző: hp