Másképp gondolkodók

Bimilui Soop
JRD

1. évad (2017) - 16 epizód
2. évad (2020) - 16 epizód

Egy együttérzésre már képtelen ügyész egy fiatal nyomozónő segítségével próbál felgöngyölíteni egy gyilkossági ügyet egy feszült és korrupt politikai rendszerben.

(Varga_Júlia)

Forgatókönyvíró: Soo Yun Lee
Ország: Koreai Köztársaság
Premier: 2017.06.10. | Netflix (2020.10.11.)

2023.09.22 Enikő402554

Műremek

Sok korai sorozatot láttam már, ez egy nagy pozitív meglepetés volt. Ahogy előttem írták, remek, egyedi történet, tele meglepő fordulattal – nem a szokásos klisékkel! –, és ahogy elénk tárják, szintén zseniális. A színészi játék is szuper. Miután gyors végignéztem mindkét évadot, kezdtem újra, s így is izgalmas. Ajánlom!

2018.12.05 mártilány

Az egyik legjobb koreai dráma, ami az utóbbi években készült: remekül fényképezett, megírt és előadott történet, ami nem bicsaklik meg sehol.

2021.01.17 Benyó

Ez is egy nagy kedvenc

Korrupció, nyomozás és temérdek izgalom.

2020.10.12 Turro

Lebilincselő és okosan szerkesztett sorozat, ami feszült hangulatával szögezi a nézőt a képernyő elé.

2022.02.07 Kovacserika64

Dél-Korea alvilága és ami mögötte van.

Nos, megnéztem az első évadot. Nehezen álltam át a koreaiak kultúrájára, de akit magával ragad a cselekmény, a színészi játék, az nem tudja abbahagyni. Közben elgondolkodtató, hogy igazán ebben élünk... sokkoló néhol, hogy egy ügyész vagy rendőr meddig mehet el, kiket használhat ki, mekkora összefonódás van közöttük. A pénz, a hatalom és az egzisztencia megszerzése mindenekelőtt. A színészek tökéletesen játsszák a szerepüket, és tényleg egy pillanatra sem esnek ki a szerepükből. Érdekes a távol-keleti kultúra, a hagyomány és bizony sokan úgy gondolják a sorozat nézése közben, hogy a nők másodrendű emberként vannak kezelve. Pedig a babaarc mögött sokszor többet tudnak, mint amit gondolnak róluk. Sok kommentet olvastam el, míg megnéztem. Kíváncsivá tett. Igazi leülős, odafigyelős, nehéz nyelvű, feliratos sorozat. De... megéri. Most kezdem a második évadot. Jó szórakozást mindenkinek, akinek felkeltettem az érdeklődését.

A sorozatot teljes egészében Lee Soo Yeon írta, aki Shi Mok karakterének megformálásakor a híres "Nem uralhatjuk azokat, akik nem akarnak semmit" koreai közmondást vette alapul. Szerző: Varga_Júlia