Az FBI különleges nyomozóosztálya a legsúlyosabb bűntények feltárására szakosodott. Az ő feladatuk elkapni a sorozatgyilkosokat és az érőszaktevőket.
(ps)A magas pontszám és a lelkes hozzászólások sarkalltak arra, hogy belevágjak ebbe a sorozatba. Mondhatom, igazán ütősen indul, de csalódni fog, aki azt hiszi, ezt kapja majd végig. Néhány epizód után megállapítottam, hogy hiányzik történetekből a feszültség és a valódi konfliktus.
Aki szívesen foglalkozik az emberi motivációk pszichoszomatikus, rózsaszín modellvasútjával, annak üdvösen üdítő élvezetként fog hatni ez a sorozatzseni. Meglátásom szerint azon túl, hogy izgalmas karaktereket elevenítenek meg színésztalentumok, a ko... teljes kritika»
Valamikor 13-14 éves koromban vettem egy könyvet, aminek "A világ legbrutálisabb sorozatgyilkosai" volt a címe. Attól kezdve minden ezzel kapcsolatos téma érdekel. Rengeteg dokumentumfilmet néztem meg, még több könyvet olvastam el ezzel kapcsolatban, de ilyen jellegű filmet még nem láttam. Viszontláttam azokat, akikről gyerekkoromban olvastam. Csak más szemszögből. Persze mozifilmekben jó néhány gyilkos tetteit feldolgozták, de ez más irányba megy. Megmutatja, hogyan lehet felhasználni a rosszat a még rosszabb ellen. Teljesen véletlenül találtam rá, és csak azért kezdtem el nézni, mert láttam az előzetesben Kempert. (Nem szeretem a gyilkosokat, nehogy valaki félreértsen, de ő biztosan nem lett volna az, ha gyermekkorában nem állatként bánnak vele, és biztosan nem kapták volna el, ha ő nem akarja. A rokonait valahogy nem tudtam sajnálni, akármit tett is velük.) Egyébként ebben a filmben nem láttam rossz színészi alakítást, talán mert a szereplők is átérezték a film mondandóját. Kár, hogy nem lehet 5 csillagnál többet adni, mert ez a sorozat többet érdemel. Remélem, nem állnak meg 2 évadnál.
Mindig is érdekelt ez a téma, és imádtam a sorozatot. Remek stílusban, sallangmentesen ábrázolja, ahogy egy FBI-ügynök elkezdi igazából kiépíteni a profilozás alapjait. A valós Robert Ressler - aki nevéhez köthető a "sorozatgyilkos" kifejezés megszületése a világban - inspirálta az egyik karaktert. Az összes hírhedt sorozatgyilkossal interjúkat készítenek, közben aktuális gyilkosságokba is besegítenek, ami csak megerősíti a profilozás műfajának elterjedését. Nagyon érdekes végigkísérni ezt a folyamatot, és a sok pszichopata interjúját hallgatni... az elkövetett rémségek részleteiről nem is beszélve. Sötét hangulatú sorozat, de tényleg nem lehet abbahagyni, nagyon sajnáltam, hogy 2 évad után befejezték. Korhűen ábrázolja az akkori technológiákat, amiket nyomozáskor használtak. Az is tetszett, hogy míg sok film és sorozat kvázi "megkedvelteti" a nézővel a pszichopatákat, ne felejtsük el, milyen emberek. Nem éreznek... és ez a sorozat a legsötétebb bugyraikat tárja elénk, kendőzetlenül. Egyébként a téma iránt érdeklődőknek nagyon ajánlom az Emberi bestiák - Bepillantás a sorozatgyilkosok világába előadást itt Magyarországon. Akiknek a sorozat tetszett, ez a 2 órás előadás is fog. Egyébként nem kimagasló az intelligenciája a legtöbb sorozatgyilkosnak, nem lesznek szerelmesek, és már gyerekkorban felismehetők a pszichopata vonások.
Egy olyan valós eseményeken alapuló történetet ismerhetünk meg, ami a huszadik század második felében igazi áttörést hozott a kriminálpszichológiában az FBI-nál. Pontosabban az FBI profilozói csoportjának viselkedéstudomány kutató mun... teljes kritika»
John E. Douglas 1944-ben született (vagy 1945-ben, érdekes, hogy a születési év kétséges). Ő volt az egyik FBI különleges ügynök, aki nevével egyet jelentett a profilozás. Kezdetben mesterlövész volt, majd túsztárgyaló, de egyre nagyobb figyelmet fordított a gyilkosok lélektanára, bár kérdéseit, ötleteit a kor nehezen fogadta el. Mikor az elmélete szabad utat kapott, a társával együtt egyre veszélyesebb sorozatelkövetőkkel készítettek interjúkat, beszélgettek el tetteik motivációjáról stb. Maga a Mindhunter sorozat azért is érdekes, mert mag a többi sorozat a profilozást már, mint elfogadott és szinte tévedhetetlen eszközt alkalmazza, addig ez a páros volt, akik megalapozták a profilozást, mint tudományt. Ebben a sorozatban azt ismerhetjük meg, hogy a két FBI ügynök milyen buktatókon ment át a projekt alatt, hogyan jött létre az a bizonyos adatbázis, röviden, hogy hogyan is született meg a profilozás maga.
(JRD )Bill Tench fia szelektív némaságban szenved, ami az emberek 0.8%-ának esetében - életük valamely fázisában - bekövetkezik.
(Képkockák)Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »