A gesztenyeember

A gesztenyeember

The Chestnut Man

1. évad (2021) - 6 epizód

Egy fiatal nő holttestét találják meg egy koppenhágai játszótéren, aminek hiányzik az egyik keze. A helyszínen egy kicsi, gyesztenyéből készült figurát találnak, ami az áldozat felett függ egy fán.

(Hupka Adrián)

Forgatókönyvíró: Soren Sveistrup
Ország: Dánia
Premier: 2021 | Netflix (2021.10.01.)

2023.07.28 Erik Csok

Egy nagyon izgalmas, misztikus, jobb fajta, csavaros, kis 6 részes sorozatot szállított el nekünk a Netflix!

Nem vagyok egy nagy sorozatrajongó, viszont ez a sorozat engem nagyon érdekelt. És ma csak a semmiből jött az ötlet, hogy el kéne kezdeni. Nos, most végeztem egy 5 perce az utolsó résszel, és egy nap alatt ledaráltam az egészet! És ez a sorozat szerintem valami elképesztően zseniális! Egyrészt, a történetmesélés nagyon érthető, úgy, hogy a néző egy rész alatt sok dolgot megtud, amit észben kell tartani, és az ahogy végigvezetik, hogy mi miért van, és mi hogy történt, elképesztően zseni, csak ezt mondhatom! És a csavar, az nagyon kemény, tényleg meglepődik a néző. Véres, ha kell, brutális képsorok is akadnak benne, de épp ezért lesz egy minőségi krimi-thiller. Misztikus kis sorozat! A két főszereplő, a rendőrnő és a rendőrsrác nagyon jól játszanak, nem láttam még eddig őket nagyon semmiben, de jól játszottak. Valamint az összes karakter ki van dolgozva, némelyik titokzatos, némelyik pedig megtévesztő. Remek jelenetek vannak, némelyik jelenet emlékeztetett a „True Detective” első évadára, a gyilkos motivációja pedig, amiért öl, az pedig a „Hetedik”-re egy kissé. És még társadalomkritika is van benne, egyszerűen az egész nagyon jó, és amilyen rövid, olyan minőségi és szórakoztató! És még úgy is, hogy vannak benne klisék, nálam nagyon ott van, és ritkán szoktam ilyet mondani/írni, de ez a sorozat nálam 10/10! Nagyon örülnék egy második évadnak, de talán majd a jövőben, mindenesetre, én ajánlom!

2021.10.17 Klauka89

Nagy várakozással ültem le ezt a sorozatot megnézni, mert egy barátunk el volt ájulva tőle, hogy mennyire kiszámíthatatlan, lélegzetelállító és mesteri. Nos, láttam már jobbat. Én a skandináv filmeknél jobban pörgő, mesterkélt munkához voltam eddig s... Több

2021.10.10 Caravaggio1978

Jós sikerült sorozat, a végéig nem jöttem rá a megoldásra

Nagyon jó történet, az érdeklődésem mindvégig fenntartotta, csak agyaltam, agyaltam, hiába figyeltem, a vége nagyot szólt, mert nem jöttem rá a megoldásra, csak a végén... Nagyon jól játszott mindenki, tetszettek a karakterek, nagyon jól adták. Semmi túlzás, teljesen életszerű volt minden. Kíváncsi leszek, lesz-e valami hasonló még a Netflix tarsolyában.

2021.10.13 Bazzzsi

Jól építkező sorozat, amely a legvégére is tartogatott izgalmakat. A neveket szokni kell a legelején.

2021.10.11 indingo

A könyvet nem olvastam, de a sorozat kellően izgalmas volt. Lassan indul, mint a skandináv filmek legtöbbje, de után egy izgalmas és kerek történetet kapunk.

A forgatókönyvet a film alapjául szolgáló regény írója,Søren Sveistrup és Dorte W. Høgh jegyzi. Szerző: Timike

A sorozat két főszereplője, Mikkel Boe Følgaard és Danica Curcic a korábbi két dán Netflix sorozatban is szerepelt. Szerző: Timike

A gesztenyeember a harmadik dán Netflix-sorozat.Szerző: Timike

A sorozat Soren Sveistrup azonos című regénye alapján készült. Szerző: Timike

(2021. 12. 02.)
Gesztenyével tálalt sorozatgyilkos
A főszereplők viszont kifejezetten sablonosak lettek, a mellékszereplők történetszála figyelemreméltóbb, és végső soron ebből is bontakozik ki az elmaradhatatlan társadalomkritika. Több

Értékelés: 6.5/10
(2021. 11. 01.)
Hogy ezek után lesz-e a második évad, arról nagyon korai beszélni. A történet ugyan nyitva hagyott egy kiskaput, ám szeptemberi premier után még hónapok kellenek ahhoz, hogy megkapja az engedélyt a The Chestnut Man, bár a közönség fogadtatása és a 8,3-as iMDB-rating kétségtelenül ígéretes alap. Több
Totál szívás
2008