Az ártatlan

Az ártatlan

El inocente

1. évad - 8 epizód

Mateo története, aki kilenc évvel ezelőtt beleavatkozott egy verekedésbe, és akarata ellenére gyilkossá vált.

(Hupka Adrián)

Rendező: Oriol Paulo
Forgatókönyvíró: Guillem Clua, Oriol Paulo, Jordi Vallejo
Ország: Spanyolország
Premier: 2021.04.30. | Netflix (2021.04.30.)

KULCSSZAVAK

2024.01.22 dandelion1983

Az alapötlete nagyon jó volt, végig fenntartotta az izgalmat, és szépen lassan bontotta ki a szálakat, hogy a végére összeálljon a kép. A szereposztás, színészi játék, minden a helyén volt. A története eléggé szövevényes, figyelni kell, hogy az ember... Több

2022.03.13 indingo

Helyrehozhatóak-e a múlt bűnei?

Az ártatlan (El inocente) című minisorozat Harlan Coben azonos című regénye alapján készült. Jól állt neki a minisorozat műfaj. Nem húzták végtelenségig a történetet. Nyolc izgalmas, körülbelül 60 perces részt kapunk. A főszerepben a szépfiú Mario Casas, akit olyan filmekben láthattunk már, mint A felhők felett három méterrel, Téged akarlak, A láthatatlan vendég vagy az Ég veled. A spanyol sorozatokban valahogy sosem csalódik az ember. Rengeteg szereplőt megmozgatott, és összetett volt a története. A múlt eseményeit sosem lehet elfeledni, örökre meghatározzák a sorsunkat. Tetszett, hogy minden részben egy-egy karakterre koncentrált, akiket mélyebben is megismerhettünk. Semmi és senki sem az, aminek látszik. Mély és mocskos történet. Fordulatokban nem volt hiány. Vajon túl lehet lépni a múlt történésien, hibáin? Kicsit olyan érzésem volt, mintha a Túl a vörös kanapén című sorozat ennek a folytatása lenne. Még a lányok is hasonlítanak. És hogy ki az ártatlan, vagy valaki ártatlan-e? Hogy ezt megtudd, nézd meg a sorozatot, nem fogsz csalódni.

2021.07.25 Robinson76

Csavar a csavarban

Egy remekbe szabott spanyol krimi-drámával van dolgunk, ahol néha lassan, néha eszeveszett tempóban, de epizódról epizódra a feje tetejére áll minden, és a kirakós darabjait a helyükre téve az ellentmondások feloldódnak, és végül mindenki a fejéhez kap. A részek elején a szereplők néhány percben felvázolt élettörténetein keresztül bontakozik ki a cselekmény, és végül összeérnek a szálak. A karakterek és a történetvezetés is fantasztikusra sikerültek, így nem is lehetett más a végeredmény, mint egy félbehagyhatatlan remekmű, ami megállás nélkül nézeti magát.

2022.03.04 Emmersson

Újabb Harlan Coben

Fordulatos, izgalmas Harlan Coben-adaptáció.

2021.08.26 stevepisti

Jó színészek, jó karakterek, rengeteg titokra derül fény epizódról epizódra. Végig fent tudja tartani az érdeklődést a jól felépített sztorival. Csak ajánlani tudom, engem végig lekötött.

Mario Casas és José Coronado már dolgoztak együtt a Láthatatlan vendég/Contratiempo című filmben, ami 2016-ban készült el.Szerző: Hupka Adrián

Az ártatalan az egyike a 14 Harlan Coben regénynek, aminek adaptációja megjelenik a Netflixen. Coben még 2018-ban írta alá a szerződést a céggel.Szerző: Hupka Adrián

Másképp gondolkodók
2017