Egyedül a sötétben

Egyedül a sötétben

Alone in the Dark

Négy elmegyógyintézeti beteg kihasználja az áramszünetet és megszöknek az intézetből. Nem érik be ennyivel, ugyanis megtámadják orvosuk lakóhelyét.

(mamiéstöti2)

Rendező: Jack Sholder
Premier: 1982.11.12.

2021.03.29 Lajos

Szerintem ez egy decens horrorfilm, megvan benne minden, ami kell egy 80-as évekbeli horrorhoz és külön kiemelném, hogy ebben a filmben Murdock a Szuper csapatból a normális.

2020.08.06 Kóborló

Egyedül a sötétben – Filmek a videokazetták idejéből

Már gyermekkoromban is kimondottan kedveltem a horrorfilmeket, és ez mit sem változott az elmúlt több mint negyedévszázad alatt. Jelen filmünkkel, az Alone in the Darkkal is még gyermekfejjel találkoztam először, és mivel szinte semmire nem emlékezte... Teljes kritika

A film magyarországi forgalmazásáért a VICO-filmek volt felelős. Szerző: Kóborló

A film becsült költségvetése nagyjából egymillió dollár volt.Szerző: Kóborló

A stábtagok közt volt az akkori korszak egyik legjelentősebb és legjobb sminkmestere, Tom Savini is.Szerző: Kóborló

A film rendezőjének, Jack Sholdernek ez volt az első nagyjátékfilmje.Szerző: Kóborló

A film egyik főszereplője Donald Pleasence volt, aki ismét egy pszichiáter karakterét alakítja, akárcsak az egyik leghíresebb filmjében, az 1978-as Halloweenban és annak folytatásában, a Halloween 1981-es második részében.Szerző: Kóborló