Az utolsó ház balra (1972)

The Last House on the Left

Az utolsó ház balra

panhnedy   2014. 11. 22.

Szerintem ez a film zseniálisan megidézi a hatvanas-hetvenes évek filmjeit. Kár, hogy nem láttam azokból is többet, akkor talán találnék valamilyen referenciát közöttük. Máskülönben nagyon jó hangulata van az egésznek, ami ellensúlyozza a gyenge történetet.

kodin1   2014. 11. 05.

Szinte minden hiányzott ebből a filmből. Unalmas és szürke. Nem tudott lekötni, sem az esztétikai igényeimet kielégíteni. Annyira összecsapott lett az eredmény, hogy én teljesen feldühödtem és hiába adtam neki esélyt, hogy végignézzem, a film annyira öncélú, hogy nem érdekelte, hogy értem-e a cselekményt.

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

Wes Craven első filmje.

(Menyét Ibolya)