Day of the Woman (1978)

Day of the Woman

Day of the Woman
Camille Keaton

Vannak, akik nem tartják túl nagyra ezt a filmet. Vannak, akiknek unalmas lehet vagy túl egyszerű és ha a remake-t látták előbb, akkor gondolom a megtorlás erőszakosságát is hiányolják. Én viszont pont ezek miatt (is) szeretem. Szerintem ez a film minden korszakban állandó mondanivalóval bíró, megkerülhetetlen alkotás és érdemes átverekedni magunkat az erőszakos, sokszor vontatott tartalmon, mert bőven kapunk gondolkodnivalót. több»

Az 1978-as film a későbbiekben más alkotókat is megihletett - például, "Savage Streets (1984)" Linda Blairrel a főszerepben - , több remake is született a történetből, illetve a tervek között szerepel az eredeti film folytatása is "I Spit on Your Grave: Deja Vu" címmel, ahol is Camille Keaton, mint Jennifer visszatér, ugyanis miután best-seller könyvet írt a vele megtörtént események alapján, a megerőszakolóinak rokonai bosszút akarnak állni rajta. Egyébként Camille Keaton korábban már eljátszotta Jennifer karakterét ismét, egy borzasztóan rossz remake-ben, ami a "frappáns" "I will Dance on Your Grave: Savage Vengance (1993)" címet kapta. 2010-es "I Spit on Your Grave" Steven R. Monroe-féle remake-je sikeresnek bizonyult, mert követte egy folytatás is, ami egy másik lány sorsát mutatta be - "I Spit on Your Grave 2 (2013)". Sőt egy héttel ezelőtt - 2015 november 29-én - pedig bemutatásra került a harmadik rész, ami a "I Spit on Your Grave: Vengeance is Mine" címre hallgat. A harmadik epizód ismét Jenniferről szól, az első rész eseményei után folytatódik a történet, miután Jennifer nevet változtat és elköltözik egy másik városba. Azért, hogy feldolgozhassa a vele történteket, csatlakozik egy anonim csoporthoz, ahol az erőszakos bűncselekmények áldozatai beszélik ki magukból az átélt traumát. Jennifer az áldozatok történetei hallatán bekattan miután a benne lévő düh még mindig lángol, és sorra elkezdi levadászni egyfajta törvényen kívüli igazságosztóként az erőszakot elkövető söpredéket, akik eddig megúszták az általuk elkövetett bűnöket.

(Joeker)