Gyilkos randevú

Gyilkos randevú

He Knows You're Alone

Egy házasodni készülő menyasszonyt egy sorozatgyilkos tart rettegésben Staten Island-en. Egykori szerelmétől kap segítséget, de lehet, hogy még együtt sem sikerül megmenekülni a gyilkostól…

(dulkap)

Premier: 1980.09.12.

2023.09.01 Kóborló

Tom Hanks filmes bemutatkozása

Nem is olyan rég olvastam egy cikket arról, hogy több híres hollywoodi sztár a bemutatkozó szerepét különböző horrorfilmekben töltötte be, és így jutottam el az 1980-as Gyilkos randevú című produkcióhoz, amely Tom Hanks debütálása volt a filmes szakm... Teljes kritika

2018.12.07 mamiéstöti2

Tom Hanks egyik korai szerepe, ami nem sikerült rosszul és a történet is elég feszült. Egyszer mindenképp érdemes megnézni.

2021.08.17 sonolokojjo

A kaszabolós horrorok fénykorából ez egy elfelejtett klasszikus, ha valaki szereti az ilyen tipusú filmeket, nagyon élvezni fogja, tényleg ajánlom.

A film rendezőjének, Armand Mastroianninak ez volt a rendezői bemutatkozása.Szerző: Kóborló

A film producerei, George Manasse (1938–2021) és Robert Di Milia mindketten feltűnnek egy apróbb szerep erejéig a filmben. Szerző: Kóborló

A forgatókönyvíró, Scott Parker egy interjú során elárulta, hogy a film rendezőjét, Armand Mastroiannit annyira meggyőzte Tom Rolfing (1949–1990) gyilkos tekintette, hogy nem is kereste tovább a film negatív karakterét betöltő színészt, hanem egyből odaadta azt a színésznek.Szerző: Kóborló

A film forgatása 1979 decemberében zajlott, ami mindössze 15 nap volt, de az utómunkálatok további négy hónapot vettek igénybe.Szerző: Kóborló