Bőrpofa (2017)

Leatherface

BoBamburg   2019. 07. 28.

Sajnos jó példája annak, amikor egy tényleg fasza rendező csinál egy szuper kommersz horror filmet. Mondjuk kár is volt újra elővenni a bőrpofa sztorit, készült már elég rész. feldolgozás és előzmény az első (és nem mellékesen tökéletes) klasszikusho... több»

Filmbarbár   2019. 01. 20.

Egy kimerült franchise próbálkozása

Nehéz bármit is mondani erről a filmről, számomra ez az egyik leggyengébb része a sorozatnak. Egyébként is felesleges volt elkészíteni, hiszen Bőrpofa "kialakulásáról" már született egy szintén gyengus alkotás, most pedig előálltak egy újabb verzióva... teljes kritika»

indingo   2017. 10. 08.

Nem volt egy nagy eresztés. A kilencvenes évek horrorjaira hasonlít, értelmetlen vérfolyás mindenhol, kiszámítható végkifejlet, sablonos történet. Meg a pali gyerekkorától be volt zárva, honnan tudott vezetni...

7ETEDIK   2017. 12. 26.

Bőrpofa filmek mélypontja. Tobe Hooper annó egy mára kultuszfilmet pakolt az asztalra, olyan atmoszférával, amit azóta se tudtak sokan megkarcolni. Az elmúlt években hol jobb, hol rosszabb mozik készültek a témában, de ez itt egy C kategóriás szarkup... több»

Bady   2017. 12. 29.

Ez a Bőrarc mozi teljesen felesleges volt, újabb bőr lehúzása, de minek. Senkinek sem ajánlom.

fester   2017. 12. 28.

Jajj, de gyenge volt ez. Nem tudom, van-e olyan Láncfűrészes film, amit ne láttam volna, de mind közül ez a leggyengébb. Valahogy semmi nem működött benne, kár érte.

Boris Kabakchiev
Eduard Parsehyan
Nicole Andrews
Lorina Kamburova
Boris Kabakchiev
Eduard Parsehyan
Vanessa Grasse

A film 10 648 387 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 7 518 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film Magyarországon X-es korhatár-besorolást kapott, vagyis csak felnőttek számára ajánlott, s a mozik csak az esti műsorsávban vetíthették. Ilyen besorolást legutóbb a Fűrész 4. kapott Magyarországon.

A Bőrpofa forgatásán felépítették a a Sawyer ház pontos mását, melyet az 1974-es A texasi láncfűrészes mészárlásban láthattunk.

A Bőrpofa cselekménye az 1974-es A texasi láncfűrészes mészárlás előtt játszódik.

A texasi láncfűrészes franchise első filmje, melyet nem az Államokban forgattak.

A Bőrpofa világpremierje 2017. augusztus 25-én volt a londoni FrightFest-en.

Ez Tobe Hooper producer utolsó filmje. Hooper 2017. augusztus 26-án hunyt el.

A Bőrpofa A texasi láncfűrészes franchise 8. filmje.

A film forgatási munkálatai 2015. május 18-án kezdődtek meg Bulgáriában.

A filmet elég negatívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon 35 százalékon áll (2017. október).

Fércmű ez, és sajnos olyan, ami nem eléggé béna ahhoz, hogy épp emiatt váljon szórakoztatóvá. Újabb feledhető horrorfilm egy ennél többre érdemes ikonnak.

Talán békén kellene hagyni egy darabig.

3/10 több»

Mindenesetre egynek elmegy, de kissé keserű a szám íze tőle, pedig alapvetően nem rossz, csak ez nem az a láncfűrészes, amit szeretnék már látni. 6/10 több»

Hiába lett szokatlanul kegyetlen a legújabb texasi láncfűrészes mészárlás, hatalmas öngólt rúg, aki Bőrpofáról eredetfilmet forgat. 40/100 több»