Bőrpofa (2017)

Leatherface

indingo   2017. 10. 08.

Nem volt egy nagy eresztés. A kilencvenes évek horrorjaira hasonlít, értelmetlen vérfolyás mindenhol, kiszámítható végkifejlet, sablonos történet. Meg a pali gyerekkorától be volt zárva, honnan tudott vezetni...

HETEDIK   2017. 12. 26.

Bőrpofa filmek mélypontja. Tobe Hooper annó egy mára kultuszfilmet pakolt az asztalra, olyan atmoszférával, amit azóta se tudtak sokan megkarcolni. Az elmúlt években hol jobb, hol rosszabb mozik készültek a témában, de ez itt egy C kategóriás szarkupac. Színészi játék nulla, Stephen Dorff valahol itt tart mára. Sztori nulla, cselekmény nulla, és hogy X kategóriát, azaz csak felnőtteknek szóló jelzést kapott, egy vicc. Tobe Hooper féle Bőrpofához képest ez csupán gyerekmese. A rendezés pedig, aki megtekinti a páros nevét, akik vádolhatóak eme filmművészet elleni merényletért, megérti miért lett ilyen. Nálam az év legrosszabb filmje.

Filmbarbár   2019. 01. 20.
Egy kimerült franchise próbálkozása

Nehéz bármit is mondani erről a filmről, számomra ez az egyik leggyengébb része a sorozatnak. Egyébként is felesleges volt elkészíteni, hiszen Bőrpofa "kialakulásáról" már született egy szintén gyengus alkotás, most pedig előálltak egy újabb verzióval. Szerencsétlen Bőrpofáról - és az eredeti texasi láncfűrészes filmről - megint lehúztak egy bőrt, hogy stílszerű legyek, új szereplők keltették életre a családot, de ezek csak halovány utánérzései voltak az eredetinek. A sorozatot már annyiszor folytatták és kezdték újra és helyezték ide-oda az időben, és Bőrpofa családját is annyi különböző gárda játszotta már el, hogy az egésznek mostanra már semmi értelme sincs. Amúgy is az a véleményem, ho... több»

Bady   2017. 12. 29.

Ez a Bőrarc mozi teljesen felesleges volt, újabb bőr lehúzása, de minek. Senkinek sem ajánlom.

fester   2017. 12. 28.

Jajj, de gyenge volt ez. Nem tudom, van-e olyan Láncfűrészes film, amit ne láttam volna, de mind közül ez a leggyengébb. Valahogy semmi nem működött benne, kár érte.

Boris Kabakchiev
Eduard Parsehyan
Nicole Andrews
Lorina Kamburova
Boris Kabakchiev
Eduard Parsehyan
Vanessa Grasse

Fércmű ez, és sajnos olyan, ami nem eléggé béna ahhoz, hogy épp emiatt váljon szórakoztatóvá. Újabb feledhető horrorfilm egy ennél többre érdemes ikonnak.

Talán békén kellene hagyni egy darabig.

3/10 több»

Mindenesetre egynek elmegy, de kissé keserű a szám íze tőle, pedig alapvetően nem rossz, csak ez nem az a láncfűrészes, amit szeretnék már látni. 6/10 több»

Hiába lett szokatlanul kegyetlen a legújabb texasi láncfűrészes mészárlás, hatalmas öngólt rúg, aki Bőrpofáról eredetfilmet forgat. 40/100 több»

A film Magyarországon X-es korhatár-besorolást kapott, vagyis csak felnőttek számára ajánlott, s a mozik csak az esti műsorsávban vetíthették. Ilyen besorolást legutóbb a Fűrész 4. kapott Magyarországon.

(ArpiHajdu és Réci )

A Bőrpofa forgatásán felépítették a a Sawyer ház pontos mását, melyet az 1974-es A texasi láncfűrészes mészárlásban láthattunk.

A Bőrpofa cselekménye az 1974-es A texasi láncfűrészes mészárlás előtt játszódik.