A tébolyultak

A tébolyultak

The Crazies

Ogden Marsh egy nyugodt kis városka, ahol David Dutonnak (Timothy Olyphant), a Sheriffnek nem akad túl sok feladata. Mindez egyik napról a másikra megváltozik. Az egész úgy kezdődött, hogy az egyik derék polgár puskával ment el baseball meccset nézni. A furcsa cselekmények gombamód… Több

Rendező: Breck Eisner
Forgatókönyvíró: Scott Kosar, Ray Wright, George A. Romero
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Arab Emírségek
Premier (HU): 2010.05.20.

Az őrültek  (1973)

2023.04.12 Gamehun638

Ez is egy remake. A főszereplő szimpatikus, de lassan megy a film előre. Viszont olyan feszültség faktor van benne..

2020.01.15 Kóborló

Egy régi Romero film új köntösben

Amíg világ a világ, addig fogja ontani magából Hollywood a remake-eket. Ez ellen nem igazán lehet tenni semmit, ezért a nézőnek csupán a remény marad meg, hogy az épp aktuális újrafeldolgozás merít eleget az eredeti változatból (főleg, ha az még jó i... Teljes kritika

2020.09.14 Hámori Balázs

Egynek elment

Tisztázzuk mindjárt az elején: ez nem egy zombis film, az emberek ugyan agresszív idióták lesznek de nem megzabálni akarják az egészségeseket hanem pusztán megölni, és habár van némi fizikai elváltozás nem kezdenek szét rohadni. Szóval a film röviden annyi hogy adott egy kis város amin szép lassan eluralkodik a téboly ismeretlen okból (ami természetesen a végére kiderül). A színészek többsége nem vitte túlzásba de voltak néhányan akik azért nem elégedtek meg az átlaggal: Timothy Olyphant, Radha Mitchell (a két főszereplőnk) és az egyik mellékszerepő Danielle Panabaker. A többiek vagy átlagosan vagy az alatt teljesítettek. Mivel zene nem igazán volt a filmben így arról nem is nagyon tudnék mit mondani szóval azt most hagyjuk is. A történet amúgy nem volt rossz bár ahhoz hogy az embert érdekelje a film, ha nem is szeretni de érdeklődéssel kell tekinteni az összeesküvés-elméletekre ugyanis a film erre epít. Viszont ez miatt belefutottak a sablon eseményekbe is sajnos ami kicsit zavart de egyébként nézhető a film mivel a maga durva másfél órájával könnyű elfogyasztani. Ha az ember szereti az összeesküvés-elméleteket azthiszem nem fog csalódni, bár ahogy említettem sablonos szóval kitudja, egybként pedig egy unalmas vasárnap délutánra könnyed szórakozás lehet, mivel elsősorban ez egy egyszerű akció film.

Romero 1973-as, Az Őrültek című film remake-je, ami más szemszögből láttat egy ilyen katasztrófát, ami bármikor bekövetkezhet. Pörgős és brutális, kifejezetten izgalmas horror, a Romero film az emberi érzelmeket helyezi előtérbe, ez a mozi pedig a látványra hajaz.

2018.01.11 respect the movies

Szerintem nagyon jó film volt! A film egy 1973-as George A. Romero újrafeldolgozása (az eredetit még nem láttam, de ezek után mindenképp sort kerítek majd rá), mert ez tényleg rendben volt! Bár azért nem gondolom hogy össze kéne hasonlítani a két fil... Több

A film eredetijéül szolgáló filmet George A. Romero rendezte, aki az új változatnál a produceri munkálatokat vállalta magára.Szerző: Kóborló

A filmben feltűnik egy rövid cameo erejéig Lynn Lowry színésznő, aki az 1973-as változatban is szerepelt, igaz, ott azért nagyobb szerep jutott neki, mint itt.Szerző: Kóborló

A film 20 millió dollárból készült el, és csak Amerikában már a költségvetésének a dupláját termelte vissza, világszerte pedig összesen 56,5 millió dollárt hozott!Szerző: respect the movies

Sokszor zombis filmként kezelik a Tébolyultakat, pedig valójában sokkal inkább egy "vírusfilm", mert sem a zombi szó nem hangzik el, sem a fertőzöttek nem vágynak emberi húsra.Szerző: respect the movies

(2015. 05. 24.)
Annál többet nem is kell a The Crazies-től elvárni, mint hogy egy jól működő zsánerfilm legyen, ezt a kritériumot pedig tökéletesen teljesíti. Több