A tébolyultak

The Crazies

2023.04.12 Gamehun638

Ez is egy remake. A főszereplő szimpatikus, de lassan megy a film előre. Viszont olyan feszültség faktor van benne..

2020.01.15 Kóborló

Egy régi Romero film új köntösben

Amíg világ a világ, addig fogja ontani magából Hollywood a remake-eket. Ez ellen nem igazán lehet tenni semmit, ezért a nézőnek csupán a remény marad meg, hogy az épp aktuális újrafeldolgozás merít eleget az eredeti változatból (főleg, ha az még jó i... Teljes kritika

2020.09.14 Hámori Balázs

Egynek elment

Tisztázzuk mindjárt az elején: ez nem egy zombis film, az emberek ugyan agresszív idióták lesznek de nem megzabálni akarják az egészségeseket hanem pusztán megölni, és habár van némi fizikai elváltozás nem kezdenek szét rohadni. Szóval a film röviden annyi hogy adott egy kis város amin szép lassan eluralkodik a téboly ismeretlen okból (ami természetesen a végére kiderül). A színészek többsége nem vitte túlzásba de voltak néhányan akik azért nem elégedtek meg az átlaggal: Timothy Olyphant, Radha Mitchell (a két főszereplőnk) és az egyik mellékszerepő Danielle Panabaker. A többiek vagy átlagosan vagy az alatt teljesítettek. Mivel zene nem igazán volt a filmben így arról nem is nagyon tudnék mit mondani szóval azt most hagyjuk is. A történet amúgy nem volt rossz bár ahhoz hogy az embert érdekelje a film, ha nem is szeretni de érdeklődéssel kell tekinteni az összeesküvés-elméletekre ugyanis a film erre epít. Viszont ez miatt belefutottak a sablon eseményekbe is sajnos ami kicsit zavart de egyébként nézhető a film mivel a maga durva másfél órájával könnyű elfogyasztani. Ha az ember szereti az összeesküvés-elméleteket azthiszem nem fog csalódni, bár ahogy említettem sablonos szóval kitudja, egybként pedig egy unalmas vasárnap délutánra könnyed szórakozás lehet, mivel elsősorban ez egy egyszerű akció film.

Romero 1973-as, Az Őrültek című film remake-je, ami más szemszögből láttat egy ilyen katasztrófát, ami bármikor bekövetkezhet. Pörgős és brutális, kifejezetten izgalmas horror, a Romero film az emberi érzelmeket helyezi előtérbe, ez a mozi pedig a látványra hajaz.

2018.01.11 respect the movies

Szerintem nagyon jó film volt! A film egy 1973-as George A. Romero újrafeldolgozása (az eredetit még nem láttam, de ezek után mindenképp sort kerítek majd rá), mert ez tényleg rendben volt! Bár azért nem gondolom hogy össze kéne hasonlítani a két fil... Több

2020.07.08 Di Canio

Zombik helyett tébolyult emberek, több fantázia van ebben mint a zombis filmekben. Végig pörög a film nem unalmas, igényesen van elkészítve nem gagyi.

2016.05.27 Bogi87

Izgalmas, jó film, de többet is ki lehetett volna hozni a történetből.

2018.11.30 harnas1207

tetszett, mert a zombis filmek unalmas és egyhangú sablonjait nem követte. Volt benne látvány és pár csavar is. A vasvillás jelenet nagyon beteg volt.

2015.10.20 Ragemarci

A tucat zombifilmek között itt egy kis csavar, amit többé-kevésbé meg is magyaráznak, hogy mi-miért szóval nem rossz. Kicsit több hentelés nem ártott volna, de majd a meglepő módon még el nem készült második részben.

2015.11.12 Adell89

A film nézése közben teljesen másra tudtam csak gondolni, sajna sok benne az üresjárat és a felesleges szócséplés. Izgalmasan indul, de aztán leül, pedig lehetett volna sokkal izgibb is, nagyjából másfél óra elég is lett volna ehhez. Egyszer meglehet nézni, de nagyjából ennyit tud.

2017.08.28 ocskol

Több alkalommal is élvezhető film, melynek 1-2 jelenete (pl. vasvillás rész) valami oknál fogva komoly hatást gyakorolt rám. Nagyon jól összerakott sztori, izgalmas, érdemes megnézni.

2016.09.17 krazucsi

A thriller és a horror mezsgyéjén mozgó film, egy jó alapsztorival, kellően jól kivitelezve azt. Logikusan van felépítve a történet, nincsenek benne értelmetlen cselekvések.

2016.05.04 petera050

Vállalható minőségű horror, vagy talán inkább thriller. Az alaptörténet horrorhoz képest izgalmas, igazi cselekmény van, igazi problémákkal és a karakterek még logikusan is cselekszenek. A film egyébként pörgős, rögtön a dolgok közepébe vág, nem húzz... Több

2015.07.09 Cercei

Alapvetően jó film, mielőtt azonban a dicséretre térnék kifejteném, hogy mik a problémák vele. A cselekmény túl gyorsan halad, ugrál. Viszonylag kevés őrültet lehet látni a filmben. Több jelenet is klisés. Ezeket leszámítva egy helyre kis remake-ről van itt szó, tele izgalommal és morbid humorral.