Játssz egy PlayStation-ért ·  Fórum Login

Gyerekjáték

Kóborló   2020. 03. 02.

A gyilkos baba

Kijelenthető, hogy a horror mint műfaj talán a 80-as években élte a legnagyobb virágkorát, hisz ebben az évtizedben oly meghatározó horrorfilmek születtek, mint például a Péntek 13., a Rémálom az Elm utcában, a Hellraiser vagy épp jelen filmünk, a Gyerekjáték. Persze mindezek mellett még számtalan örökzöld horror is készült a 80-as években, de a fentebb felsoroltak nem csak, hogy meghatározó mérföldkövek voltak, de a gonosz karaktereik időközben ikonokká fejlődtek a műfajon belül; ehhez persze az is sokat segített, hogy a fentebb írt filmek egyfajta franchise-zá nőtték ki magukat. A folytatások általában nem nagyon értek fel az első részek minőségéhez, de hát egy igazi horrorfilmes fanatikus... több»

Filmdoki   2019. 01. 14.

Gyilkos a mosolya

Lehetne vitatkozni arról, hogy hol kezdődik a slasher filmek történelme, azonban részletesen nem szeretnék most ebbe belemenni. Legyen elég annyi, hogy 1974-ben a Texasi láncfűrészes mészárlás és a Fekete karácsony jelentős alapot jelentettek, ám John Carpenter 1978-as Halloween című filmje az, melyet nagyjából minden későbbi filmes követendő példaként állított maga elé a műfajon belül. A slasherek a '80-as években igazi virágkorukat élték, ekkoriban nem egy mára már igazi popkulturális ikonnak számító gyilkos jelent meg a mozivásznakon. Az évtized végére azonban a filmek egyre fáradtabbak lettek, viszont két ikonikus alakot még sikerült megteremteni mielőtt beköszöntött volna a '90-es évek... több»

indingo   2019. 07. 13.

Nem volt normális aki kitalálta a karaktert és nem tudom a főszereplő kisfiú hogy tudta eljátszani a karaktert, de mégis egy meghatározó film számomra.

rbernadett   2015. 09. 10.

Én ezt a filmet kb 10 évesen láttam, de még mindig nem hevertem ki, pedig ennek már 20 éve.

NGN   2020. 01. 16.

Ez a legjobb érsz, mert itt még tényleg horror volt és Chucky is ijesztően tudott viselkedni. Itt még komolyan vették az egész sztorit.

Dinah Manoff
Dinah Manoff
Tommy Swerdlow
Catherine Hicks

A film forgalmazó stúdiója, az MGM nem akart folytatást készíteni, így kerültek a folytatásai az Universalhoz.

(Kóborló )

Egyes pletykák szerint a film a végső vágások előtt kimondottan hosszú volt, közel három órás, ezért rengeteg jelenetet kivágtak belőle, sőt egy alternatív befejezést is leforgattak. Mindezen jeleneteket máig egyetlen kiadásban sem mutatták be.

(Kóborló )

A film bemutatása idején egy kisebb tömeg gyűlt össze a forgalmazó stúdió, az MGM székháza előtt, és kérték, hogy tiltsák be a filmjüket, mert úgy érezték, hogy erőszakra ösztönzi a gyerekeket.