indingo   2017. 05. 14.

Sokkal rémisztőbbre számítottam. A történet maga tetszett, a gyerekkori rész talán még jobban is. Picit hosszúnak találtam, miután felnőttként újraegyesült a banda ott kicsit leült a sztori. A vége az óriás gagyi pókkal és a feleség bringára ültetésével nem tetszett. Nagyon kíváncsi vagyok a 2017-es verzióra, az előzetese nagyon bejött.Ahogy láttam végig gyereke maradnak a történetben.

ArpiHajdu és Réci   2017. 08. 17.
Ebben mi az ijesztő?

A remake körüli felhajtás kellőképp kíváncsivá tett minket az Az eredeti adaptációjára, így nemrégiben megnéztük. Elöljáróban leszögezném, hogy én nem láttam kiskoromban, emiatt pedig nem alakult ki az a fajta „bohócfóbiám”, amelyet állítólag ez az alkotás nyújt. Huszonéves fejjel viszont inkább a vicc kategóriájához közelít az idejétmúlt effektjeivel és az előre látható jumpscare-ekkel. Horrorként tehát nem tudott funkcionálni számomra az 1990-es Az, s csak reménykedni tudok benne (de az előzetesek alapján biztosan így lesz), hogy az új változata azért ennél ijesztőbbre sikerül. Ha a mai szemmel megmosolyogtató trükköktől eltekintek, akkor viszont kiemelném a történetvezetését a filmnek, ah... több»

Deku   2017. 08. 22.

Nagyon szeretem Stephen King műveit úgy ahogy vannak. Viszont szerintem itt azért lehetett volna sokkal ijesztőbb formát is adni a sorozatnak. Mindenesetre nem vészesen rossz.

HercegPeter   2017. 08. 03.

Mai szemmel egyáltalán nem félelmetes, sőt gagyi, de ha a saját idejében nézzük, akkor rendben van. Nekem is jobban tetszett régebben. Persze a mai horrorok effektjei és számítógépes trükkjei mellett ez nem is csoda. Olvasni nem olvastam, talán az a verzió jobban tettszene és a befejezés is jobb lenne a képzeletemben. A történet jó, de nekem a kivitelezés sajnos nem tetszett. Gondolok itt főleg a színészek gyenge munkájára, kivéve Tim Curry-t. Sajnos a szinkron sem valami eget rengető. A remake előtt azért mégiscsak illett újra megnézni. Kíváncsian várom, mit tudnak kihozni belőle, de nekem jó előérzetem van.

GedyPapa   2017. 05. 08.

Hú de féltem ettől a filmtől annak idején, amikor láttam. A második részét egy darabig meg se mertem nézni, hisz az első nagyon beparáztatott. Aztán most visszanézve kicsit furcsállom a saját magaviseletem is, de már kitolódott az ingerküszöböm. A remakere viszont nagyon kíváncsi vagyok, hisz nehéz lesz ezt überelni, illetve a könyvet is, ami szintén zseniális.

Harry Anderson
Adam Faraizl
Tim Curry
Tim Curry
Chelan Simmons

Tommy Lee Wallace szerint a Mike fotóalbumában mozgó fényképeket volt technikailag a legnehezebb megoldani.

(ArpiHajdu és Réci )

A kínai étteremben játszódó jelenetet három napig forgatták. Pennywise "szerencsesütijeit" bábjátékosok mozgatták az asztal alatt és kézi kamerával vették fel, hogy ijesztőbb legyen.

(ArpiHajdu és Réci )

A fiatal Henry Bowerst alakító, utálta, hogy niggernek kell szólítania Mike-ot, vagyis Marlon Taylort. Így a felvételek után nem győzött tőle bocsánatot kérni.