Hívatlanok 2: Éjjeli préda

The Strangers: Prey at Night

A film összbevétele 31 039 126 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 9 363 720 forintot termelt. A hazai mozik összesen 15 302 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az amerikai Blu-ray-es kiadáson megtalálható még egy alternatív befejezés is a filmhez.Szerző: Kóborló

2024-ben a finn származású Renny Harlin rendezésében érkezik majd a mozikba az újragondolt Hívatlanok film, ami egy trilógia első felvonása lesz. A 2008-as Hívatlanok és a 2018-as Hívatlanok 2: Éjjeli préda filmek mellett készült még egy rövidfilm is 2021-ben, The Strangers: Prey at Night Recreation címen.Szerző: Kóborló

A filmbéli Luke-ot alakító Lewis Pullman az ismert színész, Bill Pullman fia.Szerző: Kóborló

Egyes hírek szerint azért telt el tíz év a két Hívatlanok film elkészítése közt, mert a film jogait több producer birtokolta, és sokáig nem tudtak megegyezni egymással a film további jogainak a birtoklásáról. Szerző: Kóborló

Az első és a második rész elején is láthatjuk a feliratot, hogy "igaz történet alapján". Nem tisztázott azonban, hogy mi inspirálta a filmet valójában. Bryan Bertino úgy nyilatkozott, hogy részben saját gyermekkori történeteiből, részben Charles Manson bandájának gyilkosságaiból gyúrta össze a filmet.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film egy-egy jelenetben megidézi Spielberg Párbaj és Carpenter Christine című munkáját.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Eredetileg a film az első rész túlélőjével, Liv Tylerrel nyitott volna, ám Bryan Bertino forgatókönyvét jelentősen átdolgozták (Ben Ketai írót kérték fel a feladatra), így ez a terv nem valósult meg.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmet forgalmazó MGM komoly elvárásokat támasztott a filmmel szemben, ugyanis a produkció rendezője, Johannes Roberts készítette az a 47 méter mélyen című horrort is, mely 2017-ben az év legnagyobb bevételű indie filmje lett. Szerző: hp

Az első részt író és rendező Bryan Bertino ezúttal csak a forgatókönyv megírásából vette ki a részét. Szerző: hp

A második részre Johannes Roberts vette át a rendezői széket Bryan Bertinotól.Szerző: hp

A 2008-as Hívatlanok folytatása. Szerző: hp

A film forgatása 2017. júniusában kezdődött meg Covingtonban, Kentucky államban, és július 10-én ért véget. Szerző: hp

A producerek már 2008-ban bejelentették, hogy folytatást kap a Hívatlanok, mégis 10 évet kellett várni a második rész premierjére. Szerző: hp