Játssz egy iPad-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

indingo   2017. 10. 04.

Korábbi évek nagy divatszereplője a cápa ismét porondra került. Tavaly is kaptunk egy cápás filmet, idén is. Azt hinné az ember, hogy már mindent látott a témában, de nem. Egész jó volt a film, az utolsó 20 perc csavarja meg jó ötlet.

ArpiHajdu és Réci   2017. 09. 24.

Tavaly A zátony című film kicsit visszahozta a cápás (horror)filmek „dicsfényét”, így már talán nyugodt szívvel mondhatjuk, hogy ha arról van szó, hogy akár egy, akár több cápa kap főszerepet egy filmben, akkor nem csak a Zs-kategóriás alkotások jutnak eszünkbe (Sharknado-széria, Megacápa vs Óriáspolip és társaik). Azt én is elismerem, hogy az ilyen jellegű filmeknél még mindig Spielberg mozija a legjobb, de azt is rögtön hozzá kell tennem, hogy a 47 méter mélyen nem teljesít rosszul, a lehetőségeit kimaxolja, bizonyos elemeiben pedig szerintem még jobban is teljesít, mint pl. A zátony. Mire is gondolok? Nagyon jól adagolja és viszi végig azt a fojtogató érzést és azt a kilátástalanságot, amelyet egy ilyen helyzet képes produkálni. Hiszen ebben a szituációban (jó mélyre kerülni a tengeren, úgy, hogy fogyóban van az oxigén, s közben pedig bármikor támadhat egy cápa) a túlélési esély olyannyira a béka segge alatt van, hogy azt nehezen lehetne überelni. A javarészt víz alatt játszódó sztori természetesen kap egy érdemi felvezetést (valamelyest megismerjük ezáltal a két főbb szereplőt), aztán pedig bele vág a lecsóba: 47 méter mélyre kerülünk, s drukkolunk, hogy a Mandy Moore és Claire Holt, alkotta duó valahogy megmeneküljön (utóbbiról egyébként akarva-akaratlanul is a H2O sorozat jut eszembe, most pedig búvárkodik egy cápás filmben… Úgy látszik, Holt művésznő nem tud elszakadni a víztől). Ez így, ahogy van pofonegyszerű, de ide nem is kell több, hiszen amint a mélybe kerültek a szereplők, onnantól kezdve már a cápák fenyegetései, s azok kreatív megvalósítása kapja a hangsúlyt. A jumpscare-ek működnek, de én mégis azt a jelenetet emelném ki, ami elsőre talán nem is tűnik félelmetesnek: amikor Lisa a mélyben megtalálja a lámpát, de olyan sötét van körülötte, hogy azt sem tudja, merre kell elindulnia, s persze a tengeri ragadozók bármikor felbukkanhatnak… ott a nagy sötétben a teljes kilátástalanság és kiszolgáltatottság érzete felülírt mindenfajta ijesztgetést. Természetesen a filmnek akadnak hibái (pl. a lányok palackjában lévő oxigénmennyiség igen nagyvonalúan bánik velük, amikor a szitu úgy kívánja, aztán rekordsebességgel csökken, amikor kell a feszültség). A karakterrajzok igen felszínesre sikerültek: megtudjuk ugyan, hogy Lisa épp most szakított a pasijával, s neki akarja vagány Facebook- szelfikkel bizonyítani, hogy mennyire elvan nélküle is, továbbá kapunk egy párbeszédnyi adagot arról, hogy világ életében versengett a szuperlaza húgával, de ennél több magyarázatot nem kapunk. Persze talán a történet szempontjából ezek a dolgok lényegtelennek is hatnak, így azonban az a kevés, amit kapunk, teljesen értelmetlen időhúzásnak tűnik. A záró képsorokban majdnem teljesen a szürrealitásba ment át az egész film (én pedig már azt mondtam magamban, hogy jaj neee, megint egy elrontott befejezés…), amikor szerencsére csavarnak egyet a sztorin (erre némileg lehet is számítani, de bátorságra vall a készítőktől, hogy meglépték), amellyel sikerül ezt a B-movie-nak tűnő alkotást átértékeli. Lehet, hogy nem ez lesz az év horrorfilmje a magyar mozikban, de egy kellemes meglepetés, s aki az „igényesebb” cápás filmeket kedveli, az ennek is nyugodt szívvel adhat egy esélyt!

Filmelemző   2018. 03. 27.

Nagyon izgalmasra, ám kicsit nyomasztóra sikeredett a legújabb (Zátonyt követő) cápás thriller, a 47 méter mélyen. Végig presszió alatt tartja a nézőt, egy pillanatra sem engedi lazítani. A rendező, Johannes Roberts úgy tűnik otthon van a feszültségteremtés műfajában, hisz a Hivatlanok 2 brutálisan kőkeményre sikeredett és ehhez alighanem a 47 méter mélyen-nel gyakorolhatott. A hitelesség csak néhol sérül, nagyjából reálisak az események (nem úgy mint a Zátonynál) és a látványvilágra sem lehet panaszunk. Én egy kicsit keveselltem a valódi cápás jeleneteket, rengeteg lehetőség adódott volna kicsit keményebbre csinálni az egészet, több horrorral, vérrel, izgalommal. De persze így is ütős lett a végeredmény. Értékelésem: 7,5 / 10.

Deku   2018. 02. 15.

Egyáltalán nem gondoltam, hogy én ilyen filmet valaha is megnézek, de jól tettem mert nagy élményt okozott. Kellemes csalódást okozott ez a film, mert cím alapján nem vettem volna rá magam, hogy megnézzem.

Szilonka   2017. 10. 16.

Ezektől a filmektől nem szabad sokat várni, a megfelelően kell kezelni őket. Senkinek sem lesz a kedvence, de egy kellemes másfél órát biztosít a nézőknek.

Yani Gellman
Mandy Moore

Hogy nincs a történet mögött semmi mélyebb? Én bizony simán kiegyezem egy jól működő műfaji filmmel, ami mentes a bugyutaságoktól, és képes 87 percen keresztül izgalomban tartani... ma már ritka az ilyen is, főleg a cápás alkotások világában.

8/10 több»

Spielberg Cápájában van egy jelenet, amikor Richard Dreyfuss karaktere egy ketrecben merül alá, hogy tanulmányozza a lenti élővilágot. A 47 méter mélyen annak a jelenetnek a másfélórás változata. 70/100 több»

Összességében a 47 méter mélyen egy nagyon feszített, izgalmas és hihető sztori, amit minden cápás film kedvelőnek ajánlunk. Értékelésünk: 7.5 / 10 több»

Hogy a víz alatti organizmusokat megjelenítsék, szeletelt brokkolit tettek a búvártankra. Mandy Moore elárulta, hogy ez néhány hét elteltével már elég kellemetlen volt, olyan volt mintha levesben forgattak volna.

(ArpiHajdu és Réci )

A szakértők azt állítják olyan mélyen, amelyen a szereplők vannak, csupán alig 15 percnyi levegőjük maradt volna.

(ArpiHajdu és Réci )

James Van Der Beek-et kiválasztották Lisa volt barátjának, Stuartnak a szerepére és több jelenetet is leforgattak vele, amelyeket aztán mégis kivágtak. Így a végső verzióban csak utalnak Stuartra.