Daybreakers - A vámpírok kora

Daybreakers

A film gyártási költségvetése 21 millió dollár volt, amiből 1 millió dollárt az ausztrál kormány biztosított a produkciónak. Szerző: Kóborló

A film forgatása az ausztrál Brisbane városában volt, 2007. július 16-a és 2007. szeptember 10-e közt.Szerző: Kóborló

A film premierje a kanadai Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon volt, 2009. szeptember 11-én.Szerző: Kóborló

A brit mozikban egy erősen vágott verzióját mutatták be azért, hogy alacsonyabb korhatár-besorolást kapjon a film, és csak a DVD-s megjelenésekor adták ki a vágatlan változatát, magasabb korhatár-besorolással.Szerző: Kóborló

A filmbéli Dalton szerepére a rendezők egyedül csak Ethan Hawke-ot tudták elképzelni, emiatt pedig más színészt nem is kerestek a szerepre.Szerző: Kóborló

Ethan Hawke a forgatás megkezdése előtt szokott le a dohányzásról, de a filmbéli karaktere, Dalton, többször is rágyújt, így ezekben a jelenetekben nem valódi cigarettát szív a karaktere.Szerző: Kóborló

A speciális effekteket a Weta Workshop készítette.Szerző: ps

A film készítői versenyt hirdettek a Worth1000.com oldalon, ahol több fénykép retusáló verseny is folyik. A kiírásra olyan fényképeket vártak, amely egy olyan világot ábrázol, ahol a populáció nagy része vámpír.Szerző: ps

Willem Dafoe karakterét azért hívják Elvisnek, mert a színész imádja Elvis Presley dalait.Szerző: ps

A filmet az USA-ban 2010 január 8-án mutatták be, Elvis Presley születésnapján.Szerző: ps

A Bromley Marks intézet nevét az ausztráliai Patricia Bromley Marksról kapta, feleségérről, aki Michael Spierig és Peter Spierig mentora volt.Szerző: ps

A film forgatása 2007-ben zajlott.Szerző: ps