Én, Frankenstein (2014)

Jai Courtney
Bill Nighy
Bill Nighy
Yvonne Strahovski

Norbert93   2021. 06. 03.

Jóindulattal sincs közepes, semmitmondó és a felejtés homályába merülő. Úgy rémlik, moziban láttam, de annyira sem lépte át az ingerküszöbömet, hogy emlékezzek rá.

Artemisia   2018. 02. 08.

Nagyjából minden rendben van a filmmel - kerettörténet,cselekmény,fordulatok,akció,- vagyis alapvetően jó darab, még sincs benne annyi spiritusz, amennyivel meg tudott volna fogni. Frankenstein szörnyét már eléggé kivesézték, ennél a filmnél jóval ma... több»

indingo   2017. 04. 18.

Nagyon sok ilyen témájú és hangulatú film készül mostanában. Nem volt rossz a története, csak már sok hasonlót láttam mostanában. Egyszer meg lehet nézni, mert a látvány egész jó.

Sabnock Sanatory   2020. 08. 31.

Mi a manó?Mintha óvodások a délutáni pihenőidő előtt találták volna ki a sztorit.Értelmetlen zagyvaság a mai korba beleültetve.Pedig a színészgárda papíron erős volt,de ezt a gyakorlatban nagyon nem hozták.

Thibo84   2016. 06. 18.

Az ellenére, hogy ennyire negatív kritikákat és értékeléseket kapott a film, nálam épp az ellenkezőét váltotta ki. Észre sem vettem, és már vége is lett a filmnek, úgy magával sodortak az események.

andor50   2016. 04. 18.

Teljesen felesleges és felejthető reboot. Lényegében szuperhőst csináltak Frankenstein szörnyéből. Végül is érthető pénzügyi szempontból, hogy ezzel próbálkoznak a készítők, hisz a szuperhős filmek most nagyon mennek. Csak épp ez a film nem megy, sajnálom az eredeti filmet, hogy ilyennel szégyenítik meg.

kabel   2015. 08. 09.

Egy hihetetlen bugyuta, történet- és karakermentes akciójelenet sorozat volt az Én, Frankenstein, melynek már a címében is hiba van. A történet elején volt egy pont, amikor azt hittük valami értelmeset csak kapunk karakterfejlesztés terén, de akkor a... több»

A stáblista vége felé a különleges köszönet rész alatt az első név, ami megjelenik, Mary Shelley neve, aki az eredeti Frankenstein könyv szerzője.

(Hámori Balázs)

A film körölbelül 65 millió dollárba került, és világszerte 76 801 179 dollárt termelt.

(Hámori Balázs)

Ez a film egyike azon kevés Frankenstein-filmeknek, ahol a szörnynek van neve.

(kázsé)

A temetőben Adam megmentése után elhangzik a kultikus 1931-es Frankenstein film egyik kulcsmondata: "Életben van! Életben van!" (az eredetiben: "életre kelt").

(kázsé)

Aaron Eckhart az egyik harci jelenet forgatása közben kis híján végzetes nyaksérülést szenvedett.