Én, Frankenstein

Jai Courtney
Bill Nighy
Bill Nighy
Yvonne Strahovski

Frankenstein szörnyetege nem csak legenda. A tudós teremtménye, Adam (Aaron Eckhart) a mai napig, több mint 200 évvel teremtése után is köztünk él. Most azonban elő kell, hogy lépjen a homályból, hogy megküzdjön a gonosz erőivel az emberiség sorsáért. Nem sejti még, hogy ő maga is a sötétség… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália
Premier (HU): 2014.01.23.

2021.06.03 Norbert93

Jóindulattal sincs közepes, semmitmondó és a felejtés homályába merülő. Úgy rémlik, moziban láttam, de annyira sem lépte át az ingerküszöbömet, hogy emlékezzek rá.

2018.02.08 Artemisia

Nagyjából minden rendben van a filmmel - kerettörténet,cselekmény,fordulatok,akció,- vagyis alapvetően jó darab, még sincs benne annyi spiritusz, amennyivel meg tudott volna fogni. Frankenstein szörnyét már eléggé kivesézték, ennél a filmnél jóval ma... Több

Mi a manó?Mintha óvodások a délutáni pihenőidő előtt találták volna ki a sztorit.Értelmetlen zagyvaság a mai korba beleültetve.Pedig a színészgárda papíron erős volt,de ezt a gyakorlatban nagyon nem hozták.

2017.04.18 indingo

Nagyon sok ilyen témájú és hangulatú film készül mostanában. Nem volt rossz a története, csak már sok hasonlót láttam mostanában. Egyszer meg lehet nézni, mert a látvány egész jó.

2016.06.18 Thibo84

Az ellenére, hogy ennyire negatív kritikákat és értékeléseket kapott a film, nálam épp az ellenkezőét váltotta ki. Észre sem vettem, és már vége is lett a filmnek, úgy magával sodortak az események.

A stáblista vége felé a különleges köszönet rész alatt az első név, ami megjelenik, Mary Shelley neve, aki az eredeti Frankenstein könyv szerzője.Szerző: Hámori Balázs

A film körölbelül 65 millió dollárba került, és világszerte 76 801 179 dollárt termelt.Szerző: Hámori Balázs

Ez a film egyike azon kevés Frankenstein-filmeknek, ahol a szörnynek van neve.Szerző: kázsé

A temetőben Adam megmentése után elhangzik a kultikus 1931-es Frankenstein film egyik kulcsmondata: "Életben van! Életben van!" (az eredetiben: "életre kelt").Szerző: kázsé