Én, Frankenstein

I, Frankenstein

A stáblista vége felé a különleges köszönet rész alatt az első név, ami megjelenik, Mary Shelley neve, aki az eredeti Frankenstein könyv szerzője.Szerző: Hámori Balázs

A film körölbelül 65 millió dollárba került, és világszerte 76 801 179 dollárt termelt.Szerző: Hámori Balázs

Ez a film egyike azon kevés Frankenstein-filmeknek, ahol a szörnynek van neve.Szerző: kázsé

A temetőben Adam megmentése után elhangzik a kultikus 1931-es Frankenstein film egyik kulcsmondata: "Életben van! Életben van!" (az eredetiben: "életre kelt").Szerző: kázsé

Aaron Eckhart az egyik harci jelenet forgatása közben kis híján végzetes nyaksérülést szenvedett. Szerző: kázsé

Leonore imája egy létező katolikus ima Szt. Mihály arkangyalhoz.Szerző: kázsé

A filmet eredetileg 2013 februárjában mutatták volna be, majd elhalasztották szeptemberre, végül 2014 januárjában kerülhetett a mozikba.Szerző: kázsé

Leonore megjegyzi, hogy Frankenstein szörnyének nem volt neve. Valóban, a regényben a szörny névtelen. Egy alkalommal azonban az író, Mary Shelly megemlítette, hogy ha a szörnynek lett volna neve, az Adam lett volna.Szerző: kázsé