Frankenstein

Timon   2020. 04. 30.

Hát...van jó néhány örökzöld klasszikus,de ez élen jár.Legjobban a régies hangvétele nyerte el a tetszésemet,noha a horrorok között nagyon válogatós vagyok.Az egyszer biztos,hogy megismételhetetlen.

Sabnock Sanatory   2018. 08. 24.

Valahogy ezek a régi filmek képi világa sokkal félelmetesebb,mint a mostaniak. Boris Karloff ugyanolyan zseni volt mint a mester Lugosi Béla. Még most is félszemmel nézem, hiszen amit a horrortól elvárunk, ijesztget rendesen.

juhasz-david93   2015. 02. 17.

Műfaja nagy klasszikusa, a Draculával egyetemben. Zseniális alkotás, a 84 év mit sem fogott rajta. Horrorrajongó nem hagyhatja ki!

erni   2015. 03. 14.

Hatalmas klasszikus. Aki szereti a filmeket az mindenképp nézze meg mert nagyon fontos darab. Műfajának alapköve, nagyon jó alkotás.

Colin Clive

A legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1931-ben.

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

Az angol James Whale és az amerikai Tod Browning ugyanabban az évben bemutatott filmje, a Frankenstein és a Drakula, hosszú időre meghatározta a horror műfaj stílusát.

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.

Lugosi Béla visszautasította a szörny szerepét - amit aztán mélységeden megbánt - azzal az indokkal, hogy elég nagy sztár a saját hazájában, nincs rá szüksége, hogy "madárijesztőt" csináljon magából az Egyesült Államokban.

Az Universal Boris Karloffot annyira névtelen színésznek minősítette, hogy nem hívta meg a film december 6-ai premierjére.

A filmet Kaliforniában forgatták.

1931-ben ez a film kereste a legtöbb pénzt az Egyesült Államokban.

Az Universal Studios levédette a Jack P. Pierce által készített Frankenstein-teremtmény maszkját.

A filmet technikailag nem nevezhetjük "horrorfilmnek", ugyanis a "horror", mint filmes műfajkifejezés hivatalosan 1934 óta létezik.

Frankestein feldolgozásában az a zseniális, hogy szórakoztat, ugyanakkor el is gondolkodtat, és a végétől eltekintve (amelyet a stúdió változtatott happy enddé, nagyon kár érte) nem szirupos, nem ítélkezik, csak elmeséli a történetet, amelyből nekünk kell levonnunk a tanulságokat. több»