Dan

Andrew Scott
Jessica Brown Findlay
Jessica Brown Findlay
James McAvoy

A radikális nézeteket valló tudós, Victor Frankenstein (James McAvoy), és a hozzá hasonlóan zseniális elmével megáldott asszisztense, Igor Strausman (Daniel Radcliffe) a halhatatlanság kulcsát keresik. Azonban Victor túl messzire megy, megszállottsága pedig szörnyű következményekhez vezet.… Több

Rendező: Paul McGuigan
Író: Mary Shelley
Forgatókönyvíró: Max Landis
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Kanada
Premier (HU): 2016.02.25. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2021.10.31 Eastern79

Bizarr feldolgozás

Mary Shelley klasszikusát gyakran magyarázták félre, mégpedig a pocsék feldolgozások miatt, ugyanis sokszor a szörnyet hívták Frankeinsteinnek, annyira összekutyulták az egyébként romantikus történetet. Hála az égnek jelen esetben próbálták tartani az eredeti sztori szellemiségét, tehát a hangsúly Victor Frankenstein (James McAvoy), és a hozzá hasonlóan briliáns elmével megáldott asszisztense, Igor Strausman (Daniel Radcliffe) barátságát helyezi előtérbe, illetve az ő motivációjukat, a szerelmet és a lelki terhek alóli szabadulást. McAvoy zseniális, mint mindig, lubickol a szerepben és a testnedvekben is, ugyanis bizarr képsorokból nincs hiány. Daniel Radcliffe is ismét bebizonyította, hogy a Harry Potter után is van élet, bár a frizurája az egyik legnagyobb sokk, amit a film okozott. A látványvilág pazar, a kosztümök nemkülönben, az effektek is jól belesimulnak az összképbe, de valami miatt mégsem áll össze kerek egésszé. Hangulatos, látványos, tisztességes iparos munka, de nem váltja meg a világot.

Egy,számomra semmitmondó,és teljesen felesleges remake,amit ráadásul elég unalmasra csináltak.Talán az utolsó 15 perc,ami adott valamit,de az is elég kevés.A képi világ okés,de a színész casting megbukott.

2017.04.18 indingo

A hangulata az ami igazán megfogja az embert. James McAvoy az egyik kedvenc színészem, úgyhogy nem hagyhattam ki a filmet. A történet első fele kifejezetten izgalmas, utána picit leült a sztori.

2017.06.15 dulkap

A színészek jók, a teremtmény jól néz ki, de igazából semmi különleges nincs benne és a tisztes iparosmunkát is csak alulról súrolja.

2016.03.23 rbernadett

Valahogy én ennek a filmnek azt a címet adtam volna, hogy "Sok hűhó semmiért". Nagyon gyenge és annyira felesleges feldolgozás, sajnos semmit nem ad hozzá az eredeti történethez.

A korábbi Frankenstein-filmekkel ellentétben most először ismerhetjük meg a történetet a doktor asszisztenségnek, Igor Strausman szemszögéből. Nem mellesleg Igor karaktere nem szerepelt a Frankenstein szerzője, Mary Shelley regényében. Szerző: hp

A filmben hárman is játszanak a BBC népszerű, Sherlock című sorozatából. Név szerint: Andrew Scott (Moriarty), Mark Gatiss (Mycroft Holmes), Louise Brealey (Molly Hooper). Sőt, a rendező, Paul McGuigan rendezte a Sherlock 4 epizódját is, így már jól ismerte a színészeket. Szerző: hp

A filmet eredetileg Shawn Levy rendezte volna, azonban visszalépett a produkciótól. Szerző: hp

A Victor Frankenstein forgatása 2013. november 25-én kezdődött meg az Egyesült Királyságban, és 2014. március 20-án ért véget. Szerző: hp

(2016. 05. 11.)
A látványteremtés koronája
Ismerős név, ismerős történet az Isten szerepét betölteni akaró őrült tudósról, Victor Frankensteinről, aki a semmiből teremt életet. 6/10 Több

Értékelés: 5.7/10
(2016. 04. 24.)
Egy újabb Shelly adaptáció, ami ezúttal nem tesz hozzá a jól ismert történethez, bár Daniel Radcliffe és James McAvoy párosa jól működik. 5,7/10

(2016. 04. 27.)
A legfontosabb, és amit azt hiszem, elfelejtettek az alkotók az az, hogy Frankenstein története alapvetően kevésbé drámai és kevésbé nevezhető érzelmesnek a nagy melák szörny nélkül, aki lassan ébredő tudattal csoszog és hörög és morog és akinek szerelmi szála a Frankenstein menyasszonyában ezerszeresen átélhetőbb, mint Radcliffe karakterének e fil...